Ojczyzna, Naród, Wolność – obchody Święta Konstytucji 3 maja
7 maja 2017

PIELGRZYMKA – ZAPROSZENIE

Duszpasterstwo Liturgicznej Służby Ołtarza zaprasza na 9 DNIOWĄ PIELGRZYMKĘ

TRASA: BUDAPESZT – SARAJEWO – MOSTAR – MEDJUGORJE – DUBROWNIK – JEZIORA PLITWICKIE

TERMIN:   01 – 09.07.2017 r.

CENA: 1800 ZŁ + 50 Euro

I DZIEŃ 01.07.2017 (sobota)

Zbiórka i zajmowanie miejsc w autokarze. Wyjazd w kierunku Węgier. Przyjazd do Budapesztu: spacer po węgierskiej stolicy: Wzgórze Zamkowe: Baszta Rybacka, Kościół Koronacyjny Matyasa pw.NMP, Zamek królewski; plac bohaterów,  Zamek Vajdahunyad, Dzielnica Ambasad, Opera, Bazylika Św. Stefana. Przejazd na Wzgórze Gellerta – skąd rozpościera się przepiękna panorama miasta. Obiadokolacja. Nocleg.

II DZIEŃ 02.07.2017 (niedziela)

Śniadanie. Wyjazd i przejazd do  Sarajewa. Krótki spacer i zwiedzanie stolicy Bośni i  Hercegowiny. Przejazd do hotelu. Zakwaterowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

III DZIEŃ 03.07.217 (poniedziałek)

Śniadanie. Przejazd malowniczą doliną rzeki Neretwy w stronę Mostaru. Zwiedzanie zabytkowego centrum miasta – Mostaru: kamienny Stary Most (wpisany na listę UNESCO), meczet Koski Mehmed-Paszy, dom turecki oraz dzielnica Stara Carsija.

Przejazd nad wodospad Kravica – czas na kąpiel. Obiadokolacja. Nocleg.

IV DZIEŃ 04.07.2017 (wtorek)

Śniadanie. Pobyt w Medjugorie. Droga krzyżowa na Kriżevac, udział w międzynarodowej Mszy Św., Różaniec połączony z wejściem na Górę Objawień (Podbrdo). Czas wolny. Obiadokolacja. Udział w wieczornej modlitwie. Nocleg

V DZIEŃ 05.07.2017 (środa)

Śniadanie. Przejazd do Dubrownika zwanego „Perłą Adriatyku”. Miasto zostały uznane za zabytek światowego dziedzictwa kulturowego. Spacer po starym mieście: Brama Pile, ulica Stradun, kolumna Orlando, Pałac Sponza z XVI w., Pałac Rektorów z XV w. – dawna siedziba władz Republiki Dubrownickiej – obecnie muzeum. Obiadokolacja. Nocleg.

VI DZIEŃ 06.07.2017(czwartek)

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

VII DZIEŃ 07.07.2017 (piątek)

Śniadanie. Całodzienny wypoczynek i plażowanie. Obiadokolacja. Nocleg.

VIII DZIEŃ 08.07.2017 (sobota)

Śniadanie. Przejazd do Plitvic, gdzie zwiedzimy wpisany na listę UNESCO Park  Narodowy – zespół 16 kaskadowo ułożonych jezior połączonych 92  wodospadami. Czas wolny. Wieczorem wyjazd w kierunku kraju.

IX DZIEŃ 09.07.2017 (niedziela)

Przyjazd do kraju

Zapisy i info. u ks. M. Kałki, nr tel. 793770020, mail. mariusz.kalka@gmail.com

Zapisy do 30 maja 2017 r., przy zapisach należy wpłacić zaliczkę w wysokości 500 zł. na nr konta: ING Bank Śląski S.A., nr konta: 65 1050 1416 1000 0091 4311 9890

CENA OBEJMUJE:

• -przejazd autokarem klasy Lux
  • -7 noclegów w obiektach klasy turystycznej
  • -wyżywienie: 7 śniadań, 7 obiadokolacji
  • -opiekę pilota
  • -Ubezpieczenie – TU EUROPA SA „Travel World” Standard

(KL 15000 euro (w tym KR 5000 euro); NNW 3000 euro, NS 1500 euro; bagaż 300 euro, choroby przewlekłe)

(dokładne warunki ubezpieczenia dostępne w siedzibie biura lub na stronach www.juventurpiotrkow.pl, www.tueuropa.pl )

UWAGA! Cena nie obejmuje: wydatków własnych, napoi do obiadokolacji, opłat hotelowych m.in.: za klimatyzację, mini-bar w pokoju, sejf, dopłaty za pokój 1 osobowy, innych wydatków niż wymienione w „ cena obejmuje”. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany kolejności zwiedzania w programie.

Uczestnik zobowiązany jest do posiadania ważnego dokumentu podróży (dowodu osobistego lub paszportu) o ważności minimum 3 miesięcy od daty zakończenia imprezy oraz przestrzegania przepisów celnych i dewizowych obowiązujących w RP i we wszystkich krajach tranzytowych i docelowych.

Prosimy o zapoznanie się z komunikatem MSZ dotyczącym odwiedzanego kraju.: http://www.msz.gov.pl/pl/p/msz_pl

Więcej informacji: