XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
22.10.2017 r.
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

1. Dziś XXIX Niedziela zwykła. Dziś w naszej parafii przeżywamy Dzień Seminaryjny. Dziękujemy klerykom: diakonowi Marcinowi Bąkowi z roku VI oraz Tomaszowi Lipieniowi z roku II za posługę i wspólną modlitwę.

2. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół i złożyły ofiarę na kościół. Sprzątały następujące osoby: Kazimiera Stochmal, Małgorzata Łabędzka, Wioletta Kuzka, Barbara Wieloch, Dariusz Rubak, Andrzej Zielonka, Dorota Zagozda, Dorota Pietrzyk, Sandra Pietrzyk, Anna Wójcik, Halina Sodel, Maria Banak.
W sobotę na godz. 8.00 zapraszamy: Mieszkańców Kakonina od Porąbek od nr 67 (Państwa Szlufik) do nr 56a (Państwa Bozowskich).

Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby kościoła.

3. W tym tygodniu:
we wtorek – W tym dniu będzie uroczysta nowenna ku czci św. Józefa, naszego patrona. O godz. 17.00 Msza Święta a po niej wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu oraz modlitwa w naszych intencjach. W czasie Mszy Świętej będzie zbierana ofiara na ufundowanie figury św. Józefa, jako wotum wdzięczności za Jego opiekę nad naszą parafią.
w czwartek – zapraszamy na naszą cotygodniową Adorację Najświętszego Sakramentu o godz. 19.00.
w sobotę – święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza.

4. Dziś po każdej Mszy Świętej młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży sprzedaje papieskie kremówki z Wadowic. Są one sprzedawane: 2 sztuki za 10 zł i 4 sztuki za 20 zł.

5. Zapraszamy na spotkanie kleryków ze Wspólnotami naszej parafii po mszy św. o godz. 15.00. Zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby dołączyć do Grona Przyjaciół Seminarium.

6. Wspólnota św. Józefa zaprasza na wspólny wyjazd na film „Dwie korony”. Wyjazd z naszej parafii w środę około 15.30. Film w Kinie Moskwa jest o 16.15. Zapisy w zakrystii.

7. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe codziennie po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do I Komunii Świętej, kandydatów do sakramentu bierzmowania oraz dorosłych.

8. Wypominki za zmarłych jednorazowe i roczne można składać w kancelarii i zakrystii. Modlitwa za zmarłych jest wyrazem naszej wiary w życie wieczne oraz pomaga naszym zmarłym w osiągnięciu zbawienia. Pamiętajmy o uporządkowaniu nagrobków na naszym cmentarzu przed Uroczystością Wszystkich Świętych.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.

10. ZAPOWIEDZI
Ewelina Kopacz – panna z parafii Bieliny i Mateusz Pindral – kawaler z parafii Skorzeszyce
Karolina Maciejska – panna z parafii Huta Nowa i Marcin Brożyna – kawaler z parafii Bieliny.