1 września 2019 – 80. rocznica wybuchu II wojny światowej

Rekolekcje w Św. Katarzynie dobiegły końca
25 sierpnia 2019

1 września 2019 – 80. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 2019 r. (niedziela) przypada 80. rocznica wybuchu II wojny światowej i tragicznych wydarzeń związanych z atakiem na Polskę w 1939 roku przez hitlerowskie Niemcy i Związek Radziecki. Pamiętajmy o wojennych bohaterach, dzięki którym my możemy żyć w wolnym kraju.

Bielińskie obchody rozpoczną się o godz. 12.00 Mszą św. w intencji ofiar II wojny światowej w Kościele p.w. św. Józefa Oblubieńca NMP w Bielinach. Bezpośrednio po Mszy odbędzie się przejście pod pomnik znajdujący się przy kościele, na którym widnieje napis: „Jeśli pamięć ludzka zaginie – niechaj przed potomnymi ten kamień oskarża”.

W ramach obchodów o godz. 14.00 na stadionie sportowym w Bielinach odbędą się Gminne Zawody Sportowo – Pożarnicze. Strażacy ochotnicy również w sportowy sposób chcą upamiętnić ofiary II wojny światowej.