WIECZÓR KOLĘD
WIECZÓR KOLĘD 2019 R.
5 lutego 2019

JASEŁKA NA STRYCHU

Informacja dotycząca wydarzenia zamieszczona na stronie internetowej

Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego:

link do filmu: https://www.youtube.com/watch?time_continue=9&v=ohcFVzxjOK0

„Jasełka na strychu” to inscenizacja, której akcja toczy się na poddaszu pewnego domu, do którego na Święta Bożego Narodzenia trafia Pola i Maks. Strych tego domu jest pełen staroci, wśród których znajdziemy wiklinową skrzynię, stary wieszak oraz fotel, „skrzydła anioła”, sianko, kije, „koronę” jak się okazuje, przedmioty te żyją, a do tego znają historię narodzenia Pańskiego, którą ze szczegółami opowiadają głównym bohaterom. W przedstawieniu tajemnica Bożego Narodzenia ukazana zostaje podwójnie: religijnie oraz poprzez niezwykłość wydarzeń. Widzowie zobaczyli przepełnione nastrojową muzyką biblijne sceny: zwiastowanie, poszukiwanie wolnej gospody i narodziny w stajence, a także przybycie pasterzy i króli.

– W okresie Bożego Narodzenia w wielu miejscach odbywają się jasełka, dziś mogliśmy zobaczyć je także w Bielinach. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II zaprezentowali je w dość nowoczesnej odsłonie. Młodzi aktorzy, wykazali się dużymi umiejętnościami wokalno-recytatorskimi. Cieszę się, że przedstawienie miało tak liczną publiczność – mówiła Renata Janik, wicemarszałek województwa świętokrzyskiego.

–  To już tradycja, że w styczniu spotykamy się, aby po raz kolejny wsłuchać się w bożonarodzeniową opowieść. Jak co roku, na jasełkach w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II obecni są mieszkańcy naszej gminy, którzy także i w tym roku licznie przybyli – mówił Sławomir Kopacz, wójt gminy Bieliny. – Dzięki połączeniu niemal profesjonalnej gry aktorskiej, tańca i śpiewu, widowisko było wciągające i interesujące – dodał.

Jasełka od wielu lat wpisane są do kalendarza uroczystości organizowanych w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bielinach. Przedstawienie odbyło się pod przewodnictwem opiekunów: Joanny Rzepki i ks. Łukasza Kudełki.

Źródło oraz zdjęcia: https://www.swietokrzyskie.pro/uczniowie-z-bielin-w-bozonarodzeniowej-opowiesci/