IV Niedziela Wielkanocna
21.04. 2024
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

1. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół i złożyły ofiarę na potrzeby kościoła byli to: Piotr Skrzyniarz, Małgorzata i Michał Dyk, Bożena Bakalarz, Renata Maruszak, Katarzyna Teliga, Małgorzata Wojton, Grażyna Banakowicz.

2. W sobotę na godz. 8.00 o sprzątanie kościoła proszeni są mieszkańcy Kakonina i Podlesia: Danuta Stępnicka, Agnieszka Winiarska, Łukasz Iwan. Maria Iwan, Zbigniew Dyk, Halina Dyk, Teresa Kot, Helena Psternak, Stanisława Iwan, Halina Witkowska, Stanisław Banakowicz, Rafał Bąk.

3. 23 kwietnia swoje imieniny obchodzą ks. Wojciech Rutczyński i Pan Organista Wojciech Morawski. Składamy im najserdeczniejsze życzenia i dzisiaj na Mszy św. o godz. 12.00 będziemy się za nich modlić.

4. Dziś gościmy dzieci z Domu Dziecka z Pacanowa wraz z Siostrami Kanoniczkami Ducha Świętego. Naszymi ofiarami do puszek, możemy wesprzeć dzieci, które w wakacje wyjadą na letni wypoczynek.

5. Dziś rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do Służby Bożej w Kościele.

6. Pielgrzymka do Częstochowy i do Gidel będzie 11 maja w sobotę wyjazd o godz. 7.00. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

7. Pielgrzymów z Lichenia, Gdańska i Torunia zapraszamy na Mszę św. 23 kwietnia na godz.18.00 i po Mszy św. na spotkanie.

8. Spotkanie Wspólnoty Św. Józefa we wtorek 23 kwietnia po Mszy św. na Salce Parafialnej.

9. W środę 24 kwietnia zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i spotkanie w Sali Parafialnej wspólnoty Naszej Parafii: Akcję Katolicką,, Wspólnotę św. Józefa, Chór Parafialny, Apostolat Maryjny, Apostolat Margaretka, Róże Różańcowe.

10. Nowenna ku czci św. Józefa, patrona naszej Parafii – w każdy wtorek, a w każdą środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po mszy św. o godz. 18.00.

11. Zachęcamy wszystkich Parafian o modlitwę za naszą Ojczyznę, w kościele w każdy wtorek i środę na nowennie, będziemy modlić się dziesiątką różańca: Zesłanie Ducha Świętego za wszystkich którzy odpowiadają za naszą Ojczyznę o Dary Ducha Świętego i służbę dla Boga i Ojczyzny.

12. W tym tygodniu wspominamy:
we wtorek 23 kwietnia wspomnienie św. Wojciecha Biskupa i Męczennika. Głównego Patrona Polski.
w czwartek 25 kwietnia święto św. Marka Ewangelisty.

13. W przyszłą niedziele 28 kwietnia odbędzie uroczyste przyjęcie siedmiu nowych ministrantów. Zapraszamy na Mszę św. na godz. 10.00 Kandytów wraz z Rodzinami.

14. Organizujemy wyjazd parafialno¬-gminny na spotkanie młodzieży na Lednicę w sobotę 1 czerwca. Zapisy i szczegóły u ks. Wojciecha.

15. Caritas Diecezji Kieleckiej serdecznie prosi i przekazanie 1,5% podatku na dzieła miłosierdzia. Szczegóły w gablocie i na plakacie.

16. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Jest tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny i Trwajcie w Miłości, oraz czasopismo Magazyn Niedziela w cenie 15 zł. Gość Extra w cenie 14 zł.

17. Konto parafii: Bank Spółdzielczy w Kielcach 38 8493 0004 0000 0054 0694 0001