XXVIII Spotkanie Młodych w LEDNICY „WRACAJ DO DOMU” 1. czerwca 2024 r.

Postępowanie zakupowe na: Renowację zabytkowego Kościoła Parafialnego p.w. Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Bielinach
29 lipca 2024
Postepowanie zakupowe na: Renowacja muru przy cmentarzu parafialnym Kościoła pw. Św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Bielinach
7 października 2024

XXVIII Spotkanie Młodych w LEDNICY „WRACAJ DO DOMU” 1. czerwca 2024 r.

Dnia 1. czerwca 2024 roku młodzież z naszej parafii wzięła udział w XXVIII Spotkaniu Młodych LEDNICA 2000 pod hasłem: „WRACAJ DO DOMU. Loguj się z głową”.
Przed wyjazdem, w piątek 24 maja, w Domu Parafialnym odbyło się spotkanie organizacyjne połączone z warsztatami profilaktycznymi, które poprowadził ks. Wojciech. Zwrócił uwagę na to, jak unikać współczesnych zagrożeń społecznych, w tym uzależnień behawioralnych, oraz od Internetu związanych z nadmiernym zaangażowaniem w świat online. Podkreślił znaczenie budowania wspólnoty, która pomaga radzić sobie z trudnymi sytuacjami, szczególnie w okresie dorastania. Ks. Wojciech zapoznał uczestników warsztatów i wyjazdu do Lednicy z regulaminem Spotkania młodych, z jego przebiegiem i przekazał ważne informacje organizacyjne.
W sobotę, 1. czerwca młodzież (w liczbie 32 osób) wraz z opiekunami z wielką radością zmierzała do Lednicy, gdzie wśród tańców, śpiewu oraz wzajemnej życzliwości można nawiązać naprawdę piękne relacje. Tegoroczne spotkanie było dla wielu z nich pierwsze i wyjątkowe.
Młodzi ludzie do ostatniej chwili spotkania byli pełni radości, którą okazywali przez taniec, śpiew i wspólne rozmowy z rówieśnikami z innych parafii i grup młodzieżowych.
Przejazd autokarem w obie strony, był okazją do tego, aby podzielić się swoim doświadczeniem wiary, a także trudnościami, jakie spotykają młodych ludzi w codzienności. W drodze powrotnej, podsumowaliśmy wyjazd, dzieląc się swoimi doświadczeniami i uwagami co do spotkania.

Realizacja zadania została sfinansowana ze środków budżetu Gminy Bieliny w ramach środków
z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Bieliny na 2024 rok.