III NIEDZIELA ZWYKŁA
24.01.2021
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

1. III NIEDZIELA ZWYKŁA – Dziś przypada ogłoszona przez papieża Franciszka, NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO. Uczcijmy ten dzień lekturą Pisma Świętego w naszych rodzinach, a wychodząc z Kościoła pokłońmy się Słowu Bożemu i zabierzemy ze sobą Jego fragment do osobistego rozważania.

Dzisiaj przeżywamy Dzień Seminaryjny. Gościmy w naszej Parafii kleryków i profesorów Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach. Modlimy się za tę najstarszą uczelnię w Kielcach, prosząc o nowe i święte powołania kapłańskie. Od samego rana są z nami: diakon Filip Korban i kleryk Damian Biesiada. Dziękujemy za głoszone Słowo Boże i modlitwę za naszą wspólnotę parafialną.

2. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół i złożyły ofiarę na potrzeby kościoła. Sprzątały następujące osoby: Teresa Wiącek, Joanna Rzepka, Zofia Kupisz, Elżbieta Dudek, Wanda Skrzyniarz, Iwona Brożyna, Marta i Arkadiusz Gawęccy, Danuta Kopacz, Józef Gawęcki.

W sobotę 30 stycznia zapraszamy na godzinę 8.00 do sprzątania kościoła mieszkańców ulicy Kieleckiej: Maria Frąk, Elżbieta Zychowicz, Marcin Gawęcki, Michał Gawęcki, Monika Kalwat, Marzena Góralczyk, Zbigniew Gawęcki, Jolanta Dudek, Elżbieta Jamrożek, Zofia Malinowska, Sylwester Stąporek, Pelagia Wiącek.

3. Godzina Święta – w czwartek o godzinie 20.00

4. Za Tydzień 31 stycznia możemy wesprzeć poszkodowanych mieszkańców Chorwacji. Po każdej Mszy świętej ofiary składamy do puszki.

5. Papież Franciszek ogłosił świętego Józefa patronem roku 2021. Ponieważ św. Józef jest patronem naszej parafii, chcemy w tym roku założyć w naszej parafii Bractwo św. Józefa. Zapraszamy do tego bractwa chętnych mężczyzn.

5. KOCHANI PARAFIANIE!

Co roku po Świętach Bożego Narodzenia rozpoczynamy Wizytę Duszpasterską tzw. Kolędę. W tym roku z racji pandemii, wizyta Duszpasterska będzie wyglądała w inny sposób. To wierni przychodzą do Kościoła na Mszę świętą i otrzymują Boże Błogosławieństwo. Msze święte rozpoczniemy od 4 stycznia 2021 roku.

Wyznaczone rodziny przychodzą na Mszę świętą na godzinę 16.00, która będzie sprawowana w intencji tych Rodzin i po otrzymaniu Bożego błogosławieństwa, kolejne rodziny będą przychodziły do ołtarza, aby otrzymać pamiątkę kolędową.

Zawsze z racji kolędy były składane ofiary na potrzeby Kościoła i dla księży. W tym roku będziemy składać tylko ofiary na potrzeby Kościoła, a konkretnie na spłacenie muru cmentarza Parafialnego. Zostało jeszcze do spłacenia 68 tys. 500 zł. oraz na potrzeby związane z ogrzewaniem Kościoła, które chcemy zrealizować w tym roku.

Ofiary będzie można składać w kopercie podpisane z adresem domu. Kto nie będzie mógł być w tym czasie na Mszy świętej z różnych powodów, może to uczynić w innym czasie na Niedzielnej Mszy świętej lub przychodząc do kancelarii parafialnej. Dobrze by było, aby by Rodziny przygotowały oprawę Mszy świętej. Na ten radosny, ale trudny czas Nowego Roku 2021 niech Dobry Bóg błogosławi.

Program wizyty duszpasterskiej jest następujący:

poniedziałek 25 stycznia – godzina 16.00 Msza św. w intencji Rodzin Bieliny ul. Kielecka od Nr. 1 numery nieparzyste od Woli Jachowej do numeru 49 o zdrowie Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo św. Józefa.

wtorek 26 stycznia – godzina 16.00 Msza św. w intencji Rodzin Bieliny ul. Kielecka od Nr. 51 do 119 o zdrowie Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo św. Józefa.

środa 27 stycznia – godzina 16.00 Msza św. w intencji Rodzin Bieliny ul. Kielecka od Nr. 121 do 203 o zdrowie Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo św. Józefa.

czwartek 28 stycznia – godzina 16.00 Msza św. w intencji Rodzin Bieliny ul. Kielecka od Nr. 203 A do 231 u. Graniczna, ul. Turystyczna oraz ul. Kielecka od Nr. 200 do 158 o zdrowie Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo św. Józefa.

piątek 29 stycznia – godzina 16.00 Msza św. w intencji Rodzin Bieliny ul. Kielecka od Nr. 156 do 86 o zdrowie Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo św. Józefa.

sobota 30 stycznia – godzina 16.00 Msza św. w intencji Rodzin Bieliny ul. Kielecka od Nr. 84 do końca pierwszych numerów do Woli Jachowej, o zdrowie Boże błogosławieństwo, opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo św. Józefa.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom z poszczególnych miejscowości za gorliwe uczestniczenie we Mszy świętej kolędowej, za przygotowanie liturgii, za ofiary składane na potrzeby Kościoła, porę osób złożyło też ofiarę dla księży, za modlitwę i świadectwo wiary i miłości do Boga, ludzi i Kościoła. Serdecznie zapraszamy na te wszystkie Msze święte.

Każda Rodzina otrzymuje pamiątkę, mały egzemplarz Pisma Świętego i obrazek kolędowy. Ci wszyscy którzy są przeszkodzeni mogą uczestniczyć z inną miejscowością we Mszy świętej lub zgłosić się do kancelarii lub zakrystii, aby złożyć ofiarę na Kościół i otrzymać Pismo Święte.

6. W TYM TYGODNIU:

poniedziałek 25 stycznia 2021 – święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
wtorek 26 stycznia 2021 – wspomnienie obowiązkowe świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa.
środa – 27 stycznia 2021 wspomnienie obowiązkowe bł. Jerzego Matulewicza.
czwartek 28 stycznia 2021 – wspomnienie obowiązkowe św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła.

7. W związku z rozprzestrzenianiem się Cowid-19, dostosowujemy się do przepisów sanitarnych i w miejscach publicznych nosimy maski, także w Kościołach.

8. Nowenna ku czci św. Józefa, patrona naszej parafii we wtorek. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00 oraz na wspólną adorację i modlitwę o Boże błogosławieństwo dla rodzin naszej parafii. Ofiara zbierana w czasie tej nowenny oraz w pierwszą sobotę miesiąca jest przeznaczona na figurę Matki Bożej. A w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.00.

9. Konto parafii: Bank Spółdzielczy w Kielcach 38 84930004 0000 0054 0694 0001

10. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła i na spłacenie muru cmentarnego.

11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

W Gościu Niedzielnym:

– Powrót Wielkiego Brata. Dziś właściwie nie ma już szans, aby ochronić się przed inwigilacją i kontrolą ze strony mediów cyfrowych
– Światło u niechrześcijan. Dlaczego Kościół rozmawia z wyznawcami innych religii?
– Szkoła na ekranie. Jak zdalne nauczanie wpłynie na dzieci i młodzież?
– Biblia dla mas. Ukazało się wydanie Biblii z nowymi komentarzami – tzw. Biblia z Nawarry

W Niedzieli:

– Co judaizm, islam i chrześcijaństwo mówią o aborcji, eutanazji, karze śmierci, antykoncepcji i rozwodach?
– Ignorujesz Biblię, lekceważysz Chrystusa. Czytanie Biblii jest dla chrześcijanina koniecznością. Jakie wydania Biblii czytać? W jaki sposób czytać Pismo Święte?
– Jak to ze szczepionką było. Dlaczego szczepionki są pomocne w walce z chorobami?
– Czy media zawładnęły światem? Potrafią z miernoty zrobić celebrytę, a z porządnego człowieka – przestępcę…

W Niedzieli Kieleckie:

– Powstańczym szlakiem (śladami Powstania Styczniowego)
– Afryka ma twarz uśmiechniętego dziecka
– Skłodowscy na Kielecczyźnie
– Czy to obraz Smuglewicza? (par. Michałów)