UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
01.11.2020 r.
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

1. Dziś UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH.

2. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół i złożyły ofiarę na potrzeby kościoła. Sprzątały następujące osoby: Matra Pawłowska, Jarosław Iwan, Joanna Kowalczyk, Anna Papis.

W sobotę zapraszamy na godzinę 8.00 do sprzątania kościoła mieszkańców ulicy Żeromskiego: Grażyna Drogosz, Mirosław Dudek, Agnieszka Dudek, Nina Bera, Marek Jasiński, Sebastian Jarząbek, Stanisław Ołubiec, Małgorzata Skrzyniarz, Tomasz Brożyna, Mariusz Banakiewicz, Grzegorz Banakiewicz, Dominika Róg.

• Można zgłaszać naszych bliskich zmarłych w wypominkach jednorazowych i rocznych. W miesiącu listopadzie po mszy św. o godzinie 17.00 będziemy modlić się koronką do miłosierdzia Bożego za naszych wiernych zmarłych w wypominkach jednorazowych.

• Decyzją władz państwowych cmentarz zamknięty w dniach 31.10 – 02.11.2020.
• W związku z sytuacją nasilającej się pandemii koronawirusa, Biskup Kielecki zarządza, aby w dniu wszystkich Świętych nie było organizowanych Mszy świętych na cmentarzach. Dlatego w Uroczystość Wszystkich Świętych Msze święte w naszym kościele będą o godzinie 7.00, 8.30, 10.00, 12.00 i 15.00. Ofiary w tym dniu składane będę przeznaczone na spłaceniu muru cmentarza parafialnego. Przez cały miesiąc możemy uzyskać odpust zupełny, gdy będziemy w stanie łaski uświęcającej, przyjmiemy Komunię Świętą oraz nawiedzimy cmentarz i pomodlimy się w intencjach Ojca Świętego. Odpust możemy ofiarować szczególnie za naszych bliskich zmarłych. Osoby starsze, chore będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że duchowo dołączą się do wszystkich pozostałych wiernych.

02 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze Święte w kościele o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 12.00 i o 17.00.

3) w czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji o nowe powołania o godz. 6.30 oraz na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Św. o godz. 17.00.

w piątek – pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu Msze święte o godz. 6.30, 16.30 oraz 18.00. Spowiedź przed każdą Mszą świętą. w piątek ks. Proboszcz uda się do chorych od godziny 8.00.

w sobotę – W tym dniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msze Święte o godz. 6.30, 17.00. Po mszy świętej o godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający, serdecznie zapraszamy. W tym dniu ks. wikarzy udadzą się do chorych od godziny 8.00.

4) W czwartek 5 listopada o godzinie 20.00 „Godzina Święta”, zapraszamy na adoracje Najświętszego Sakramentu.

5) W tym tygodniu:
w środę – 4 listopada wspomnienie obowiązkowe św. Karola Boromeuszka.

6) W związku z rozprzestrzenianiem się Cowid-19, dostosowujemy się do przepisów sanitarnych i w miejscach publicznych nosimy maski, także w Kościołach.

7) SEMINARIUM ODNOWY WIARY, kolejne spotkanie za tydzień 8 listopada o godzinie 19.00.

8) Nowenna ku czci św. Józefa, patrona naszej parafii we wtorek. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00 oraz na wspólną adorację i modlitwę o Boże błogosławieństwo dla rodzin naszej parafii. Ofiara zbierana w czasie tej nowenny oraz w pierwszą sobotę miesiąca jest przeznaczona na figurę Matki Bożej. A w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.00.

9) Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła i na spłacenie muru cmentarnego.

10) Konto parafii: Bank Spółdzielczy w Kielcach 38 84930004 0000 0054 0694 0001

11) Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.