III NIEDZIELA WIELKANOCNA
18.04.2021
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

1. Dziś III Niedziela Wielkanocny – NIEDZIELA SŁOWA BOŻEGO – zachęcamy szczególnie w tym tygodniu do częstego czytania Pisma Świętego i niech to będzie codzienna lektura w naszych domach.

2. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół i złożyły ofiarę na potrzeby kościoła. Sprzątały następujące osoby: Janina Skrzyniarz, Halina Kot, Bożena Białobłocka, Czesława Kobyłecka, Marta Kowalczyk, Teresa Obara, Barbara Poniewierska, Anna Pawłowska, Justyna Rojek, Janina Kałuża, Piotr Majewski, Małgorzata Szymik.

W sobotę zapraszamy na godzinę 8.00 do sprzątania kościoła mieszkańców ul. Partyzantów: Monika Błachnio, Mateusz Pindral, Michał Pindral, Danuta Maruszak, Agnieszka Maruszak, Agnieszka Ślusarczyk, Zdzisław Pająk, Danuta Jóźwik, Bożena Kiślak, Renata Kałuża, Andrzej Mazur, Wioletta Borowiecka, Stanisława Gawęcka.

3. „Chcę abyście codziennie odmawiali różaniec. Z dnia 18 – 19 kwietnia zapraszamy na Nieustanny Różaniec – Modlimy się w naszych domach o wzrost wiary, nadziei i miłości w Diecezji Kieleckiej. W Intencji Biskupa Ordynariusza, Kapłanów z prośbą o liczne i święte powołania kapłańskie. Prosimy o zapisy w zakrystii.

4. W związku z zbliżającym się Świętem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który przypada 2 maja, gorąco zachęcam mieszkańców gminy Bieliny do wywieszenia flag państwowych. Święto to jest wyrazem naszego szacunku dla symboli narodowych, który każdy Polak powinien znać i rozumieć. Pragniemy, aby biało-czerwone flagi, powiewające przed naszymi domami, dały wyraz naszych uczuć patriotycznych względem Ojczyzny. 3 maja o godzinie 12.00 zostanie odprawiona Msza św. w 230 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 maja w intencji Ojczyzny oraz Strażaków.

5. Dziś po Mszy św. o godzinie 10.00 spotkanie kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

6. Rozpoczynamy przygotowanie do Uroczystości Pierwszej komunii świętej – próba we wtorek . godzinie 16.30. Dzieci przychodzą w maskach.

7. W czwartek 22 kwietnia o godzinie 20.00 zapraszamy na Mszę świętą wotywną ku czci Ducha Świętego i modlitwę uwielbienia. Msza święta dziękczynna za wszelkie otrzymane łaski, z prośbą o obfite dary Ducha Świętego dla wszystkich obecnych i ich rodzin; pogłębienie wiary oraz o powrót do Boga, dla tych co się pogubili.

8. Nowenna ku czci św. Józefa, patrona naszej parafii we wtorek. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 oraz na wspólną adorację i modlitwę o Boże błogosławieństwo dla rodzin naszej parafii. Ofiara zbierana w czasie tej nowenny przeznaczona jest na figurę Matki Bożej. A w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18.00.

9. W tym tygodniu wspominamy:

23 kwietnia piątek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

10. W związku z rozprzestrzenianiem się Covid-19, dostosowujemy się do przepisów sanitarnych i w miejscach publicznych nosimy maski, także w Kościołach.

11. Konto parafii: Bank Spółdzielczy w Kielcach 38 84930004 0000 0054 0694 0000

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.