IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE
19.03.2023
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

1. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół i złożyły ofiarę na potrzeby kościoła, byli to: Wiesław Kowalczyk, Katarzyna Wójcik, Angelika Skrzyniarz, Damian Łodejski, Marcin Ołubiec, Małgorzata Winiarska, Halina Meducka, Jolanta Sztorc,

2. W piątek na godzinę 15.00 o sprzątanie kościoła proszeni są mieszkańcy ul. Żeromskiego: Katarzyna Kolasa, Małgorzata Kot, Grażyna Borowiecka, Halina Kowalczyk, Barbara Dudek, Edyta Armata, Bogusław Michalski, Grażyna Ziach, Monika Brożyna, Paweł Okulski, Bogusława Domagała, Ewelina Szymonek, Józef Kowalczyk.

Poniedziałek 20.03.2023 Uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Odpust. Msze św. 7.00, 10.00, 12.00 – Uroczysta Suma i 17.00 z Nowenną do św. Józefa.

3. Akcja Katolicka zaprasza do udziału w narodowym marszu w obronie Jana Pawła II w Archikatedrze Warszawskiej o godz. 12.30 w dniu 02.04.2023 wyjazd spod Katedry w Kielcach o godz. 7.30 koszt 60 zł. Zapisy w zakrystii.

4. W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, Msze święte o godzinie: 7.00, 10.00, 12.00, 17.00. Dzieci komunijne zapraszamy na godzinę 17.00 na poświęcenie książeczek komunijnych i spotkanie. Jest to Dzień Świętości Życia. Zapraszamy do włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.

5. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na spłacenie prac przy naszym Kościele. A za tydzień taca będzie przeznaczona na ogrzewanie kościoła.

6. W piątek – droga krzyżowa o godz. 16.30 oraz o 20.00 Droga Krzyżowa oparta na wspomnieniach Sybiraków pt. „Na nieludzkiej ziemi”. Ofiary składane w czasie Drogi Krzyżowej przeznaczone są na kwiaty do grobu Pana Jezusa.

7. Nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę po Mszy św. o godz. 15.00.

8. W zakrystii i kancelarii parafialnej można nabywać baranki wielkanocne. Składane ofiary są przeznaczone jak co roku na kolonie dla dzieci organizowane przez Caritas Diecezji Kieleckiej.

9. Nowenna ku czci św. Józefa, patrona naszej parafii – we wtorek. A w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po Mszy wieczornej.

10. Zapraszamy chłopców do wstąpienia w szeregi ministrantów i cieszymy się z nowych kandydatów.

11. Konto parafii: Bank Spółdzielczy w Kielcach 38 8493 0004 0000 0054 0694 0001.

12. Młodzież naszej parafii od piątku uczestniczy w rekolekcjach przygotowujących do Sakramentu Bierzmowania w Domu Rekolekcyjnym Skorzeszycach.

13. Z soboty na niedziele jest zmiana czasu. Śpimy krócej.

14. W czwartek 23 marca zapraszamy parafian do wiosennego sprzątania otoczenia kościoła na godz. 9.00 lub 15.00. Przynosimy ze sobą grabki, motyki, łopaty itp.

15. Caritas Diecezjalna organizuje zbiórkę starych woskowych świec. Świece zostaną przekazane na Ukrainę i tam przetopione na nowe świece, które będą służyć walczącym w okopach, czy też w domach w których brak prądu. Świece przynosimy do 24 marca do przedsionka kościoła.

16. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Jest Niedziela, Gość Niedzielny oraz Trwajcie w miłości dawne Miłujcie się. Wszystkie gazety w cenie 10 zł.

W Niedzieli:
Za pomocą mediów usiłuje się obecnie zrealizować marzenia Stalina, Bieruta, Kiszczaka i Urbana o zniszczeniu Kościoła. Jaki jest mechanizm perfidnego i kłamliwego ataku na papieża Polaka?
Są postacie, które nigdy nie nazwałyby samych siebie bohaterami, a jednak o ich czynach z podziwem opowiadają kolejne pokolenia. Taka właśnie była Stanisława Leszczyńska – położna z Auschwitz
W dodatku „Bliżej życia z wiarą” świadectwa ludzi, których inspiruje św. Józef oraz historia najbardziej spektakularnego cudu za wstawiennictwem tego świętego.
W Niedzieli Kieleckiej :
Parafia Sokolniki zawierzyła się św. Józefowi
Skalbmierskie Drogi Krzyżowe
Trwa budowa nowego kościoła w Mójczy.

W Gościu Niedzielnym:
SB-cy nie mogą decydować o świętości. Dr Marek Lasota, autor m.in. książki „Donos na Wojtyłę. Karol Wojtyła w teczkach bezpieki”, w rozmowie z Andrzejem Grajewskim ocenia wiarygodność informacji wytworzonych przez SB.
Jacek Dziedzina analizuje, jak powinna wyglądać skuteczna obrona Jana Pawła II. Jan Paweł II rozumiał, że konieczne jest uzdrowienie pamięci, uwolnienie się nie tyle od odpowiedzialności, ile od ciężaru win poprzednich pokoleń, nawet jeśli jest oczywiste, że wszystko to działo się w innych kontekstach historycznych.