VII NIEDZIELA ZWYKŁA
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

1. Dziś VII Niedziela Zwykła.

2. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół i złożyły ofiarę na kościół. W piątek na godz. 15.00 zapraszamy do sprzątana kościoła kolejne osoby.

Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby kościoła, a szczególnie na odbudowę muru cmentarza parafialnego.

3. W tym tygodniu:
we wtorek – uroczysta Nowenna ku czci św. Józefa. O godz. 17.00 Eucharystia a po niej wspólna Adoracja najświętszego Sakramentu i modlitwa w naszych intencjach. W czasie Mszy św. będzie zbierana ofiara na ufundowanie figury św. Józefa.
W piątek – pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu Msze święte o godz. 6.30, 16.30 dla dzieci oraz o 18.00. Spowiedź przed każdą Mszą Świętą. W tym dniu zbierana taca zostanie przekazana na rzecz misji.
w sobotę – pierwsza sobota miesiąca. W tym dniu zapraszamy na Mszę świętą o godz. 17.00 a po niej na Adorację Najświętszego Sakramentu do godz. 18.30. W tym dniu ks. Łukasz i Ks. Grzegorz udadzą się z Komunią Świętą do chorych od godz. 8.00. Ks. Proboszcz uda się z Komunią świętą w piątek 8 marca.

4. Dziś od godz. 10.00 do 14.00 w Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich w Bielinach odbywa się DZIEŃ DAWCY SZPIKU W GMINIE BIELINY.

5. Za kilka tygodni rozpoczniemy Wielki Post. Jak co roku w naszej parafii w tym czasie jest prowadzony Kurs Przedmałżeński. Zachęcamy wszystkich do udziału, szczególnie pary, które w najbliższym czasie planują zawrzeć sakramentalne małżeństwo. Zapisy u księży. Pierwsze spotkanie odbędzie się 10 marca po Mszy św. o godz. 10.00.

6. Dzieci, które uczestniczyły w roratach i mają w domu jeszcze plansze z naklejkami mogą je przynosić do zakrystii. W następną niedzielę po mszy św. o godz. 8.30 zostaną rozdane nagrody.

7. W związku z państwowymi obchodami Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 1 marca o godz. 17.00 odbędzie się Msza św. sprawowana za wszystkich, którzy oddali życie w obronie ojczyzny, szczególnie za żołnierzy drugiej konspiracji niepodległościowej. Serdecznie zapraszamy.

8. W następną niedzielę 3 marca po Mszy Świętej o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie z kandydatami do bierzmowania i ich rodzicami. Obecność wszystkich obowiązkowa.

9. Kolejne badanie wzroku w Urzędzie Gminy Bieliny odbędzie się 8 marca w godzinach od 9.00 do 15.00. Więcej informacji w gablocie parafialnej.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W najnowszym Gościu Niedzielnym o tym, jak właściwie powinno się zachować w świątyni i poza nią, opinie po konferencji bliskowschodniej w Warszawie, a także o hierarchii w Kościele katolickim. W Niedzieli świadectwo lekarki, która wspomina św. Jana Pawła II , o narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, a także o znaczeniu i możliwości uzyskania należnych Polsce reparacji wojennych. Jest tez nowy numer czasopisma „Miłujcie się” dla młodzieży.