NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ
14.04.2019
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

1. Dziś Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Jest, to święty czas, w którym będziemy przeżywać mękę, śmierć i zmartwychwstanie naszego Pana Jezusa Chrystusa. Dziś podczas Mszy Świętej o godz. 10.00 oraz 12.00 „Pasję” zaśpiewa chór parafialny. Serdecznie zapraszamy. Dziś ostatnie spotkanie w ramach Kursu Przedmałżeńskiego po Mszy św. o godz. 10.00. w sali parafialnej.

2. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół i złożyły ofiarę na kościół. W środę na godz. 15.00 oraz w sobotę na godz. 14.00 zapraszamy kolejne osoby.

Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby kościoła, a szczególnie na odbudowę muru cmentarza parafialnego.

3. W tym tygodniu:
Wielki Czwartek – Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00 a po niej czuwanie przy ołtarzu wystawienia – Ciemnicy. Czuwanie tego dnia jest do godz. 23.00.
Po mszy św. (od około godz. 20.00) przy ołtarzu wystawienia będzie czuwała Akcja Katolicka i Wspólnota św. Józefa. Natomiast w Wielki Piątek od godz. 6.30 zapraszamy Kółka Różańcowe parafii. W tym dniu przypada 21 rocznica święceń biskupich Księdza Biskupa Mariana Florczyka, którego otaczamy naszą modlitwą.

Wielki Piątek – Droga krzyżowa o godz. 15.30. O godz. 16.00 Liturgia Wielkiego Piątku (Liturgia Słowa, Adoracja krzyża, Komunia św. i procesja do grobu Pańskiego).
Zapraszamy do czuwania przy grobie Ochotniczą Straż Pożarną oraz poszczególne grupy:
18.00 – Schola dziecięca
19.00 – Schola młodzieżowa i Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży;
20.00 – Zespół Śpiewaczy „Echo Łysicy”;
21.00 – Chór Towarzystwa Przyjaciół Bielin „Sabbaton”;
22.00 – Chór Parafialny
23.00 – Młodzież parafii (Solfa).

Tego dnia obowiązuje post ścisły: trzy posiłki, w tym jeden do syta (od 18 do 60 roku życia) oraz powstrzymanie się od pokarmów mięsnych (od 14 roku życia).

Wielka Sobota – tego dnia Kościół nie sprawuje żadnych obrzędów. Adoracja przy grobie Pańskim od godz. 7.00.

Poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny:
Bieliny od godz. 8.00 – 12.00 co pół godziny przy ołtarzu polowym gdy będzie dobra pogoda. W Porąbkach, Kakoninie i w Hucie Podłysicy od 9.00. Poświęcenie w tych samych miejscach co zwykle, a w Kakoninie poświęcenie będzie w świetlicy. Prosimy o to, żeby przyjechać po księży.

Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę rozpocznie się o godz. 20.00 od Liturgii Światła. Przynosimy świece.

W Niedzielę Wielkanocną o godz. 6.00 procesja rezurekcyjna a po niej Msza św. Zapraszamy wszystkich Parafian, asystę liturgiczną, dzieci do sypania kwiatów i niesienia poduszek, orkiestrę, strażaków, grupy modlitewne.

W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w niedzielę.

4. Kto by chciał jeszcze skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania będzie taka możliwość w tym tygodniu od poniedziałku do środy od godz. 17.30.

5. Od jutra rozpoczynają się rekolekcje dla dzieci i młodzieży ze szkół z terenu naszej parafii. Msza św. z nauką dla dzieci i młodzieży o godz. 11.00. Spowiedź w środę w czasie mszy o godzinie 11.00 – będą spowiadać księża z dekanatu.

6. W zakrystii można jeszcze nabywać baranki wielkanocne. Składane ofiary są przeznaczone jak co roku na kolonie dla dzieci organizowane przez Caritas Diecezji Kieleckiej.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego” oraz czasopismo dla młodzieży „Miłujcie się”.