XIX NIEDZIELA ZWYKŁA
07.08.2022 r.
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

1. Dziś XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

2. Jubileusz 10. rocznicy święceń kapłańskich Ks. Dariusza Sali, Pallotyna i Misjonarza – dziś o godzinie 12.00 w naszym Kościele.

3. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół i złożyły ofiarę na potrzeby kościoła, byli to: Stanisław Skrzyniarz, Monika Pluta, Małgorzata Pawłowska, Inta Iwan, Lucjan Jamrożek, Zofia Różycka, Tomasz Stachura i Dorota Gawęcka.

W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy do sprzątania kościoła mieszkańców ulicy Kieleckiej:
Martę Baran, Zygmunta Iwana, Bożenę Skrzyniarz, Jarosława Skrzyniarza, Małgorzatę Kilian, Jerzego Skrzyniarza, Stefana Borka, Andrzeja Iwana, Piotra Łachowskiego, Krzysztofa Łachowskiego, Dorotę Mochocką, Mieczysława Iwana, Marcina Durleja, Romana Papisa, Sławomira Bąka, Bożenę Kowalczyk i Agnieszkę Maciejską.

4. PLAN WIZYTY jubileuszowej jest następujący:
– 22 sierpnia, w poniedziałek, od godz. 16.00 – Bieliny ul. Kielecka – Nr-y nieparzyste – od Woli Jachowej do Nr.49.
– 23.08, wtorek, g.16.00 – Bieliny, ul. Kielecka – od Nr 51 do 119.
Plan dalszej wizyty zostanie podany w terminie późniejszym.

Pragnę bardzo serdecznie podziękować wszystkim rodzinom za życzliwe przyjęcie Księdza, za wspólną modlitwę i za dar składany na potrzeby naszego Kościoła.

5. Msza św. Dziękczynna z prośbą o zdrowie, dary Ducha Świętego, Boże błog., opiekę Matki Bożej i wstawiennictwo św. Józefa dla Rodzin, które przyjęły księdza w czasie Wizyty Jubileuszowej, dziękując za dar jubileuszu dla naszej parafii, w każdy wtorek sierpnia i września o godzinie 18.00. Serdecznie zapraszamy.

6. Nowenna ku czci św. Józefa, patrona naszej parafii – w każdy wtorek.
Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 oraz na wspólną adorację i modlitwę.
A w każdą środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18.00.

7. Po raz 41. (czterdziesty pierwszy) na szlak pątniczy wyruszyła wczoraj Kielecka Piesza Pielgrzymka z Wiślicy przez Kielce na Jasną Górę.
Pamiętajmy w modlitwach o pielgrzymach, szczególnie idących w grupie białej z naszej parafii i dekanatu.
W czasie trwania pielgrzymki będziemy się modlić w intencji pielgrzymów każdego dnia po Mszy św. wieczornej dziesiątkiem Różańca i Apelem Jasnogórskim.

8. Dziękujemy mieszkańcom Porąbek za życzliwe przyjęcie pielgrzymki ostrowieckiej w swoich rodzinach.

9. W poniedziałek, 8 sierpnia będziemy witać w naszej parafii 44. Lubelską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Pielgrzymi zatrzymują się na nocleg.
Prosimy Parafian o życzliwe przyjęcie pielgrzymów. A wieczorem zapraszamy na wspólny apel do Kościoła.

10. Taca gospodarcza na spłacenie prac przy naszym Kościele, będzie w przyszłą niedzielę, 14 sierpnia.

11. Po raz IX Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży (KSM) i Ruch Czystych Serc (RCS) naszej diecezji organizują Pielgrzymkę Młodych Diecezji Kieleckiej do sanktuarium bł. Karoliny w Zabawie. W tym roku wydarzenie odbędzie się 27 sierpnia w sobotę pod hasłem „Na drogach wiary”. W programie wydarzenia katecheza, droga krzyżowa szlakiem męczeństwa bł. Karoliny oraz Msza Św.
Zachęcamy do udziału młodzież, kandydatów do sakramentu bierzmowania i wszystkich chętnych. – Zapisy w zakrystii i u ks. Wojciecha.

12. W imieniu swoim oraz pana Wójta Sławomira Kopacza serdecznie zapraszam do udziału w uroczystej Mszy świętej dożynkowej sprawowanej w intencji rolników oraz dziękczynienia za tegoroczne plony, która odbędzie się 14 sierpnia, w przyszłą niedzielę, przy ołtarzu polowym, przy naszym kościele parafialnym.
Liturgia rozpocznie się o godzinie 12.00.

13. Msza św. dziękczynna za szczęśliwe plony z intencji Mieszkańców z ul. Kieleckiej i Bat. Chłopskich będzie 14 sierpnia o godz. 12.00 podczas Mszy św. dożynkowej.

14. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
– w poniedziałek, 8 sierpnia – wspomnienie obowiązkowe św. Dominika, prezbitera
– we wtorek, 9 sierpnia – święto, św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
– w środę, 10 sierpnia – święto, św. Wawrzyńca, diakona i męczennika. Odpust w Górnie
– w czwartek, 11 sierpnia – wspomnienie obowiązkowe św. Klary, dziewicy.

15. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej