XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
13 październik 2019
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

1. Dziś XXVIII Niedziela Zwykła.

2. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół i złożyły ofiarę na kościół. Sprzątały następujące osoby: Paweł Armata, Justyna Rojek, Dorota Gawęcka, Frąk Grażyna, Kałuża Janina, Ewa Pindral, Wioletta Borowiecka, Janusz Czernikiewicz, Stanisława Gawęcka

Do sprzątania kościoła zapraszamy w sobotę na godz.8.00 następujące osoby: Renata Kałuża, Bożena Kiślak, Danuta Jóźwik, Jolanta Pająk, Agnieszka Ślusarczyk, Agnieszka Maruszak, Henryka Maruszak, Magdalena Pindral, Marcin Błachania, Mateusz Pindral, Artur Bąk, Marcin Markiewicz.

3) Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby kościoła, a szczególnie na odbudowę muru cmentarza parafialnego, na którym spoczywają nasi bliscy. Niech to miejsce będzie otoczone naszą szczególna troską. Dziękujemy za ofiary składane na tacę na spłacenie muru cmentarza.

4) 16 października ks. Grzegorz Nowakowski nasz wikariusz przeżywa 50- lecie urodzin. W tym dniu zapraszamy wszystkich parafian na Mszę świętą w jego intencji.

5) 18 października swoje imieniny obchodzi ks, Łukasz Kudełka były nasz wikariusz. Msza św. w jego intencji o godzinie 6.30.

6) Zapraszamy codziennie na nabożeństwo różańcowe, po mszy świętej o godzinie 17.00, a w niedziele o godzinie 15,00. modlitwę prowadzą dzieci, również te przygotowujące się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej. niech to będzie dla nas okazja do modlitwy również za nie.

7) Można nabywać kalendarze misyjne na przyszły rok i kalendarze dla rolników.

8) W czwartek 20 października spotkanie Apostolatu Maryjnego, po mszy św. o godzinie 17.00

9) Spotkanie scholi młodszej w sobotę 19 października o godz. 12.00 na salce.

10) Przeżywamy Dzień Papieski. Bóg zapłać za złożone ofiary na przecz funduszu stypendialnego dla uzdolnionej młodzieży. Dziś młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i Porąbek rozprowadza papieskie kremówki w cenie 10zł. za 2 sztuki.

11) W tym tygodniu:
wtorek – 15 października wspomnienie obowiązkowe św. Teresy od Jezusa dziewicy i doktora Kościoła
środa – 16 października św. wspomnienie obowiązkowe św. Jadwigi Śląskiej
czwartek –17 października wspomnienie obowiązkowe Ignacego Antiocheńskiego biskupa i męczennika.
Piątek – 18 października święto św. Łukasza Ewangelisty. W tym dniu ks. Łukasz Kudełka obchodzi imieniny. Msza w Jego intencji                       w piątek o godz. 6.30.
sobota – 19 października wspomnienie bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

12) Można już zgłaszać naszych bliskich zmarłych w wypominkach jednorazowych i rocznych. Nasza modlitwa może pomóc zmarłym, dlatego niech nie zabraknie jej w naszych rodzinach.

13) Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.