XX NIEDZIELA ZWYKŁA
18.08.2019
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

1. Dziś XX Niedziela Zwykła. Dziś o godz. 17.00 będzie odprawiona w Porąbkach Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony oraz Boże błogosławieństwo dla mieszkańców.

2. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół i złożyły ofiarę na kościół. Dziękuję również osobom, które w poniedziałek przyszły, aby pomóc w posprzątaniu otoczenia kościoła i wykoszeniu trawy.

W następną sobotę na godz. 8.00 zapraszamy kolejne osoby.
Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby kościoła, a szczególnie na odbudowę muru cmentarza parafialnego.

3. W tym tygodniu:
we wtorek – wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła. W tym dniu uroczysta Nowenna do św. Józefa, patrona naszej parafii. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 oraz na wspólną adorację i modlitwę o Boże błogosławieństwo dla rodzina naszej parafii. Ofiara zbierana w czasie tej nowenny jest przeznaczona na figurę św. Józefa, patrona naszej parafii.
w środę – wspomnienie św. Piusa X, papieża.
w czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. W tym dniu w Św. Katarzynie rozpoczną się IX Rekolekcje Wakacyjne organizowane przez Wspólnoty naszej parafii. Więcej informacji w gablocie parafialnej.
w sobotę – święto św. Bartłomieja, Apostoła.

4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Jest nowy numer „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz czasopismo „Miłujcie się” dla młodzieży.