XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA
01.08.2021
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

1. Dziś XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA.

2. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół i złożyły ofiarę na potrzeby kościoła, byli to: Janina Kopacz, Zofia Nowik, Barbara Ołubiec, Zofia Sułkowska, Martyna Iwan, Krystyna Janocha, Nina Basaj, Alicja Pocheć, Urszula Nawrocka, Danuta Binkowska, Anna Zawierucha.

W sobotę zapraszamy na godzinę 8.00 do sprzątania mieszkańców Porąbek: Andrzej Zielonka, Władysław Stochmal, Grzegorz Łabędzki, Stanisław Banak, Grzegorz Kuzka, Halina Sodel, Barbara Wieloch, Marcin Liszka, Andrzej Zagozda, Czesław Stochmal, Robert Kisiel, Jacek Brożyna, Piotr Brożyna, Jan Stochmal.

3. Nowożeńcom zaś dziękujemy za piękne kwiaty do ołtarza.

4. W czwartek – pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji o nowe powołania o godzinie 18. 00 oraz na Adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej.

W czwartek zapraszamy na Mszę św. na godzinę 20.00 i na adorację Najświętszego Sakramentu – zawierzymy nasze rodziny, parafię, Ojczyznę i całą wspólnotę Kościoła szczególnej opiece Matki Bożej i św. Józefa, naszego Patrona.

5. W piątek – pierwszy piątek miesiąca. W tym dniu Msze święte o godz. 6.30, 16.30 oraz 18.00. Spowiedź przed każdą Mszą świętą. W tym dniu ks. proboszcz uda się do chorych od godziny 8.00.

6. W sobotę – W tym dniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msze Święte o godz. 6.30, 18.00 oraz o 20.00 wraz z nabożeństwem Fatimskim. W tym dniu księża wikarzy udadzą się do chorych od godziny 8.00.

7. Przy wejściu do Kościoła został wykonany parking. Za tydzień 8 sierpnia będzie taca gospodarcza na spłacenie wykonania parkingu. Bardzo serdecznie dziękujemy tym wszystkim, którzy składają ofiary na potrzeby Kościoła.

8. W czwartek 5 sierpnia zapraszamy Parafian, na godzinę 8.00 aby uporządkować otoczenie Kościoła. Potrzebne będą kosiarki, grabki, nożyce i inne sprzęty. Ci którzy nie mogą rano zapraszamy na godzinę 16.00. Niech to będzie wyraz naszego szacunku do Kościoła i Chrystusa.

9. 11 sierpnia w środę planujemy pielgrzymkę na Jasną Górę, wyjazd o godzinie 7.00. Zapisy w kancelarii lub zakrystii.

10. Nowenna ku czci św. Józefa, patrona naszej parafii – we wtorek. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 oraz na wspólną adorację i modlitwę. Ofiara zbierana w czasie tej nowenny przeznaczona jest na figurę Matki Bożej. A w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18.00.

12. Przy naszym Kościele możemy oglądać wystawę pt. „Tu rodziła się Solidarność Rolników”. Serdecznie zapraszamy.

13. W tym tygodniu wspominamy:

w środę 4 sierpnia – wspomnienie obowiązkowe św. Jana Marii Vianneya – patrona Księży proboszczów. Tego dnia modlimy się szczególnie za naszego Ks. Proboszcza Ks. Jana.

w piątek 6 sierpnia – Święto Przemienienia Pańskiego.

11. Konto parafii: Bank Spółdzielczy w Kielcach 38 84930004 0000 0054 0694 0001

12.  Zachęcamy do prasy katolickiej.