XIV NIEDZIELA ZWYKŁA
12.08.2018
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

1. Dziś XIV Niedziela zwykła. Po Mszy Świętej będzie Adoracja Najświętszego Sakramentu, pomodlimy się Koronką do Miłosierdzia Bożego prosząc o trzeźwość dla osób dotkniętych problemem alkoholizmu, szczególnie z naszej parafii.
2. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół i złożyły ofiarę na kościół. Sprzątały następujące osoby: Maria Ozga, Marianna Kopacz, Justyna Walasek, Kamil Papis, Sławomir Krzysiek, Janina Kowalczyk, Weronika Kowalczyk, Dorota Kłak
W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy do sprzątana kościoła następujące osoby: Małgorzatę Zawierucha, Agnieszkę Rembiś, Mariusza Szmit, Stanisława Piotrowskiego, Małgorzatę Filipczak, Lucynę Klimek, Irenę Witkowską, Ewelinę Pindral, Marię Paluch, Stanisławę Ozga, Halinę Adachowską, Marcina Ozgę.

Dziękujemy nowożeńcom za kwiaty do ołtarza. Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby kościoła. Trwają prace przy odbudowie muru cmentarza. Prosimy o ofiary szczególnie na ten cel.

3. W tym tygodniu:
we wtorek – Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika
w środę – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu na stadionie sportowym przy Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Bielinach odbędą się Dożynki Gminy Bieliny. Uroczystość rozpocznie korowód dożynkowy, który wyruszy na stadion sportowy sprzed Centrum Tradycji, Turystyki i Kultury Gór Świętokrzyskich o godzinie 13.40. O godzine 14.00 odbędzie się Msza Święta na stadionie sportowym w Bielinach. Msze Święte w naszym Kościele o godzinie 7.00; 8.30; 10.00; 12.00 oraz o godzinie 14.00 Msza święta na Stadionie. W czasie każdej Mszy poświęcenie kwiatów i ziół. Nie będzie w tym dniu Mszy świętej o godzinie 15.00, intencje z tej Mszy będą odprawione o godzinie 14.00 na stadionie w Bielinach.
w piątek – Wspomnienie obowiązkowe św. Jacka, prezbitera

4. W Przyszłą niedzielę 19 sierpnia o godzinie 17.00 odprawione zostaną Mszę Święte w Kakoninie i Porąbkach, dziękując Bogu za zbiory oraz w intencji mieszkańców

5. Zarząd klubu sportowego Nidzianka Bieliny zaprasza na mecz klasy okręgowej pomiędzy Nidzianką Bieliny a Świtem Ćmielow na stadionie sportowym w Bielinach niedziela godz. 17.00

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej.