XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
17.10.2021
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

1. Dziś XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA.

2. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół i złożyły ofiarę na potrzeby kościoła, byli to: Halina Kot, Dariusz Krzos, Konstancja Bujak, Dorota Iwan, Teresa Różycka, Zofia Sztorc, Janina Kopacz, Katarzyna Kałuża, Lucyna Jaguś, Barbara Krzos.

W piątek na godzinę 15.00 zapraszamy na godzinę 8.00 do sprzątania mieszkańców Porąbek: Dariusz Kałuża, Łukasz Snopek, Stanisław Ołubiec, Ewa Ołubiec, Paweł Ołubiec, Lucyna Ołubiec, Ewa Szlufik, Mirosław Poniewierski, Alicja Durlej, Henryk Poniewierski, Czesław Ziach, Marek Różycki, Rodziny z domu socjalnego przy szkole.

3. Dziś 17 października po Mszy św. o godzinie 15.00 Droga Różańcowa ulicami Bielin.

4. Dziś przeżywamy Dzień Papieski. Kremówki papieskie będą rozprowadzane przez młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i ministrantów po każdej Mszy świętej.

5. Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby Kościoła, szczególnie na spłacenie parkingu przy kościele oraz muru kościoła.

6. We wtorek 19 października po Mszy świętej o godzinie 17.00 przymiarka strojów komunijnych. A spotkanie formacyjne z Rodzicami piątek 22 października w Domu Parafialnym.

7. W czwartek o godzinie 20.00 rozpoczynamy Godzinę Świętą i Adoracja Najświętszego Sakramentu.

8. Można już zgłaszać naszych bliskich zmarłych w wypominkach jednorazowych i rocznych. Nasza modlitwa może pomóc zmarłym, dlatego niech nie zabraknie jej w naszych rodzinach.

9. Dziękujemy za ofiary składane na wywóz śmieci z cmentarza.

10. „Chcę abyście codziennie odmawiali różaniec. Z 18 – 19 – tego października zapraszamy na Nieustanny Różaniec – Modlimy się w naszych domach o wzrost wiary, nadziei i miłości w Diecezji Kieleckiej. W Intencji Biskupa Ordynariusza, Kapłanów z prośbą o liczne i święte powołania kapłańskie. Prosimy o zapisy w zakrystii.

11. Apostolat Maryjny zapraszamy w środę na godzinę 17.00 na Msze świętą i różaniec i spotkanie.

12. W sobotę 23 października odbędzie się zjazd Diecezjalny Apostolatu Maryjnego pod przewodnictwem ks. Biskupa Mariana Florczyka. O godzinie 9.00 uroczyste wprowadzenie Obrazu Matki Bożej Cudownego Medalika. O godzinie 10.00 uroczysta Msza święta, oraz konferencja dla Apostolatu Maryjnego. Serdecznie zapraszamy Apostolat Maryjny naszej parafii oraz wszystkich chętnych.

13. Nowenna ku czci św. Józefa, patrona naszej parafii – we wtorek. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 17.00 oraz na wspólną adorację i modlitwę. Ofiara zbierana w czasie tej nowenny przeznaczona jest na figurę Matki Bożej. A w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 17.00.

14. W tym tygodniu wspominamy:

w środę 20 października – wspomnienie obowiązkowe św. Jana Kantego, prezbitera.
w Piątek wspomnienie obowiązkowe św. Jana Pawła II.

15. Konto parafii: Bank Spółdzielczy w Kielcach 38 84930004 0000 0054 0694 0001.

16. Zachęcamy do prasy katolickiej.