XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

09.08.2020r.

Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

1) Dziś XIX Niedziela Zwykła.

2) Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół i złożyły ofiarę na potrzeby kościoła. Sprzątały następujące osoby: Urszula Tosnowiec, Ewa Kopacz,

Halina Filipczak, Bożena Chlewicka, Małgorzata Kopacz, Rafał Kot, Kazimiera Kopacz, Zofia Gawęcka, Mirosław Gawęcki.

W piątek zapraszamy na godzinę 16.00 do sprzątania kościoła mieszkańców  z Huty Podłysicy: Henryka Banakiewicza, Zofię Głazowską, Wacława Kopacza, Reginę Piotrowską, Krystynę Brożyna, Jana Brożynę, Krystynę Kopacz, Małgorzatę Agatowską, Annę Agatowską, Justynę Brożyna, Iwonę Brożyna,

Honoratę Brożyna.

3) W najbliższym czasie chcemy zakupić Figurę Matki Bożej, która stanie przy kościele jako podziękowanie za opiekę i ocalenie od pandemii korona wirusa

i w każdy wtorek i pierwszą sobotę miesiąca składamy ofiary na Mszy Świętej oraz w kancelarii parafialnej.

4) We wtorek i piątek na godzinę 18.00 zapraszamy na Mszę Świętą młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania.

W najbliższą niedzielę na godzinę 10.00 zapraszamy rodziców i młodzież bierzmowaną, po Mszy Świętej spotkanie.

Bierzmowanie we wtorek – 25.08.2020 o godzinie 17.00. Sakramentu udzieli ks. bp Andrzej Kaleta.

5) za tydzień, 16 sierpnia, w niedzielę, o godzinie 17.00, w Porąbkach zostanie odprawiona Msza Święta dziękczynna z podziękowaniem za szczęśliwe zbiory.

6) W tym tygodniu:

w poniedziałek 10 sierpnia – święto św. Wawrzyńca, diakon i męczennika.

we wtorek 11 sierpnia – wspomnienie św. Klary, dziewicy.

w piątek 14 sierpnia – wspomnienie obowiązkowe św. Maksymiliana, prezbitera i męczennika.

w sobotę, 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie kwiatów i ziół.

Tego dnia nie będzie gminnych dożynek. 30 sierpnia, w niedzielę, o godzinie 12.00, zostanie odprawiona Msza Święta w naszej parafii jako podziękowanie Panu Bogu za tegoroczne zbiory i plony. Zapraszamy we wtorek, 11 sierpnia, na godzinę 18.00, na Mszę Świętą i spotkanie z przedstawicielami każdej wioski naszej parafii w celu zorganizowania tej uroczystości.

7) Dziękujemy za ofiary składane na potrzeby kościoła i spłacenie muru cmentarnego.

8) Konto parafii: Bank Spółdzielczy w Kielcach: 38 8493 0004 0000 0054 0694 0001.

9) Zachęcamy do prasy katolickiej.