II NIEDZIELA ADWENTU
04.12.2022 r.,
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

1. ROZPOCZYNAMY W TYM TYGODNIU REKOLEKCJE ADWENTOWE.

7 grudnia w środę: Msze św. o godzinie 6.00 ; 8.30 ; 12.00 ; 16.30 ; 18.00.

8 grudnia w czwartek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny.
Msze św. o godzinie: 6.00 ; 8.30 ;10.00 ; 12.00 ; 16.30 ; 18.00.
Dzień spowiedzi: 9.00 – 12.30; 16.00-18.30

9 grudnia w piątek – zakończenie rekolekcji. Msze św. o godzinie. 6.00 ; 10.00 ;12.00 ;16.30 ; 18.00.

Rekolekcje prowadzi: ks. Jarosław Majka – Proboszcz parafii w św. Katarzynie.

2. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół i złożyły ofiarę na potrzeby kościoła, byli to: Agnieszka Rzepka, Michał Majcher, Maria Dyk, Barbara Bzinkowska, Anna Mucha, Helena Iwan, Andrzej Dyk, Piotr Skrzyniarz, Renata Maruszak, Małgorzata Dyk.

3. W sobotę na godz. 8.00 o sprzątanie kościoła proszeni są mieszkańcy Kakonina i Bielin ul. Polesie: Grażyna Ziach, Katarzyna Teliga, Teresa Mazur, Agnieszka Tutaj, Grażyna Banakowicz, Danuta Stępnicka, Stanisław Iwan, Mariusz Winiarski, Jolanta Dyk, Halina Dyk, Helena Pasternak, Józef Iwan.

4. Opłatki i świece wigilijne możemy nabywać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Ofiara ze świec jest przeznaczona na pomoc dzieciom z ubogich rodzin, a ofiara z opłatków na zakup szat liturgicznych do naszej parafii. Za każdą świecę odprowadzamy do Caritasu 9 zł. Bóg zapłać.

5. Poświęcenie medalików dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej w czwartek, 8 grudnia w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP o godzinie 16.30. Medaliki kupują rodzice.

6. Zapraszamy młodzież do wstąpienia do Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Spotkania formacyjne odbywają się w piątki – po Mszy św. wieczornej na salce.

7. W naszej parafii rusza akcja „Paczuszka dla maluszka”. To bożonarodzeniowa akcja, do której zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jej adresatami są domy dziecka, domy samotnej matki oraz hospicja. Symbolem akcji są specjalne bombki wykonane przez dzieci naszej parafii z informacją, które zabieramy do domu. Przygotowujemy paczkę z artykułami higienicznymi dla dzieci i zostawiamy pod choinką lub w wyznaczonym miejscu. W Twoim imieniu ofiarujemy ją potrzebującym dzieciom.

8. Spotkanie Akcji Katolickiej i Wspólnoty św. Józefa w niedzielę 11 grudnia po Mszy św. o godz. 15.00.

9. Ksiądz Proboszcz odwiedzi swoich chorych 5 grudnia w poniedziałek od godziny 8.00.

10. Nowenna ku czci św. Józefa, patrona naszej Parafii – w każdy wtorek, a w każdą środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po mszy św. o godz. 17.00.

11. Straż Pożarna apeluje o zamontowanie we wszystkich domach i mieszkaniach czujników tlenku węgla oraz dymu. Zadbajmy o nasze bezpieczeństwo w sezonie grzewczym.
Pełna treść Apelu w gablocie.

12. W następną niedzielę taca gospodarcza przeznaczona na spłacenie prac przy naszym Kościele.
Dzisiaj po Mszy św. możemy złożyć ofiarę do puszki przeznaczoną na Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

13. W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

– we wtorek 6 grudnia św. Mikołaja.
– w środę, 7 grudnia – św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
– w czwartek, 8 grudnia – UROCZYSTOŚĆ NIEPOKALANEGO POCZĘCIA NAJŚWIĘTSZEJ MARYI PANNY.

14. Konto parafii: Bank Spółdzielczy w Kielcach 38 8493 0004 0000 0054 0694 0001.

15. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Jest Niedziela, Gość Niedzielny i czasopismo Miłujcie się. Są do nabycia kalendarze na rok 2023.

W Niedzieli:
Młodzi ludzie coraz później decydują się na zawarcie sakramentu małżeństwa, a jeszcze później na potomstwo; żyją w niesakramentalnych związkach. Jak przekonać młode pokolenie do zakładania rodziny?
Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie bije na alarm: dziś chrześcijanie są prześladowani bardziej niż kiedykolwiek!
W dodatku „Bliżej Życia z Wiarą”: historia rodziny, która przetrwała dzięki modlitwie, cuda za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli oraz porady, co robić, kiedy dziecko nie chce chodzić do kościoła.
Do bieżącego numeru „Niedzieli” dołączone są bezpłatne dodatki: kolorowanki dla dzieci, które uczą tradycji bożonarodzeniowych oraz broszura z obrzędami i zwyczajami adwentowymi.

W Niedzieli Kieleckiej:
Jak świętowano Światowy Dzień Młodzieży w diecezji kieleckiej?
Figurę Chrystusa Króla w Kargowie poświęcił bp Jan Piotrowski.
Wdzięczni za każdą nutkę i dźwięk – śp. Jan Bębenek – organista z Brzegów.

W Gościu Niedzielnym:
Wiara w Kościół jest częścią katolickiego Credo. Jednak nieraz mają z nią problem nawet ci, którzy uważają się za wierzących w Boga. Co oznacza wierzyć w Kościół? Jak reagować na odpływ ludzi ze świątyń?
O Kościele, który musi nauczyć się płakać z płaczącymi mówi ks. prof. Tomaś Halik. „Mówię i robię to, co uważam w sumieniu za swój obowiązek. To, że przysparza mi to wrogów, jest naturalną konsekwencją, z którą muszę się liczyć”.