UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY
16.06.2019 r.
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

1. Dziś Uroczystość Najświętszej Trójcy. Są dziś z nami klerycy Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach, którzy głoszą Słowo Boże i modlą się z nami o rozkrzewianie wiary na świecie. Możemy dziś po każdej Mszy Świętej złożyć dobrowolną ofiarę na rzecz misji oraz wesprzeć organizację stażu misyjnego dla naszych kleryków, który odbędzie się w wakacje.

2. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół. W sobotę o godz. 8.00 zapraszamy do sprzątania kościoła kolejne osoby.

3. W tym tygodniu:
w poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
w czwartek – Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze święte o 7.00, 8.30, 10.00 oraz o 15.00. Po Mszy św. o godz. 10.00 procesja eucharystyczna ulicami Bielin do 4 ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, przystrojenie i uporządkowanie trasy procesji, tak jak to było w poprzednich latach. Zapraszamy do udziału w procesji szczególnie dzieci pierwszokomunijne oraz przeżywające I rocznicę Komunii Świętej – do sypania kwiatów oraz Panie w strojach regionalnych, Ochotniczą Straż Pożarną, chór parafialny, wszystkie wspólnoty i rodziny naszej parafii. W tym dniu zapraszamy również na Uwielbienie Jezusa Eucharystycznego, które rozpoczniemy o godz. 19.00 w naszym kościele
w piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika.
w kolejną niedzielę – zbierana taca gospodarcza będzie przeznaczona na spłacenie figury św. Józefa oraz na potrzeby parafii.

4. Serdecznie zapraszamy na uroczystą Eucharystię w intencji Ks. Proboszcza w przyszłą niedzielę o godz. 12.00. Będziemy modlić się w jego intencji z racji imienin oraz dziękując za jubileusz 30-lecia kapłaństwa.

5. W środę zakończenie roku szkolnego. Msza Święta dla dzieci i młodzieży ze szkoły w Bielinach o godz. 9.00 w kościele oraz w szkole w Porąbkach również o godz. 9.00.

6. Jak co roku możemy podzielic się ze wspólnota Wyższego Seminarium Duchownego tegorocznymi truskawkami. Klerycy przyjadą w poniedziałek 17 czerwca o godz. 18.00. Za dar serca składamy Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” o naszej wierze w Trójcę Świętą, o prawdziwej obecności Jezusa w Komunii Świętej, o wierze w wielkich miastach, o tym jak powinna wyglądać modlitwa człowieka wierzącego oraz o brutalności języka w komunikacji i obłudzie świata w kwestii ochrony dzieci. W „Gościu Niedzielnym” o ciemnej stronie Internetu, z którą stykają się dzieci, o wpływie oglądania brutalnych treści na funkcjonowanie mózgu, naciskach wielkich firm amerykańskich na wprowadzanie ustaw dopuszczających aborcję, a także o modlitwie i rozmowa z abp. Henrykiem Hoserem o kulcie Matki Bożej w Medjugorie. Jest też czasopismo dla młodzieży „Miłujcie się”.