VI NIEDZIELA ZWYKŁA
16.02.2020.
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

1) Dziś V Niedziela Zwykła.

2) Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół i złożyły ofiarę na kościół. Sprzątały następujące osoby: Bożena Agatowska, Ewelina Kozłowska, Dorota Sikora, Henryk Sikora, Aneta Baran, Alicja Kałuża, Bożena Kałuża, Urszula Kałuża, Maria Gryz, Antoni Iwan, Fabian Kałuża, Piotr Kałuża, Grażyna Sitek, Stanisława Soczomska, Maria Sobieraj, Maria Miśkiewicz.

W sobotę na 8.00 zapraszamy do sprzątana kościoła osoby z Zofiówki.

Dziś taca gospodarcza. Serdecznie dziękujemy za składane ofiary na odbudowę muru cmentarza.

3) We wtorek Nowenna do św. Józefa –  taca przeznaczona jest na figurę św. Józefa, a w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4) Dziś po Mszy świętej o godzinie 15.00 odbędzie się uwielbienie przed Najświętszym Sakramentem, które poprowadzi Wspólnota św. Józefa, zapraszamy.

5) Komputerowe badanie wzroku odbędzie się w Urzędzie Gminy 26 lutego w godzinach 9-13. Szczegóły w gablocie.

6) W tym tygodniu:

w sobotę 22 lutego – święto Katedry św. Piotra Apostoła.

Zapraszamy do czytania prasy katolickie:
W najnowszej Niedzieli m.in.:
– Jest czas zabawy. Jak przeżywano karnawał w dawnych czasach
– Drogowskazy katolika. Przykazania kościelne towarzyszą każdemu od czasu Pierwszej Komunii Świętej. Te pięć zdań wskazuje na minimalne wymagania moralne i liturgiczne chrześcijanina.
– 50 konfesjonałów to za mało. O objawieniach Matki Bożej i o pątniczym fenomenie Medjugorie mówi abp Henryk Hoser
– Modlił się nawet za Bieruta i Gomułkę – kard. Stefan Wyszyński

W Niedzieli Kieleckiej m.in.:
– Z gwiazdami przy pustym Grobie – spotkanie misyjne w Miechowie
– Postawa adoracji wywyższa człowieka – wywiad z bp. Andrzejem Kaletą
– Poznawanie w modlitwie. Echa Tygodnia Modlitw o Jedność Chrześcijan
– Ponadto wiadomości z Pierzchnicy, Sędziszowa i z kieleckiego Karmelu.

W Gościu Niedzielnym:
– Dla mnie on jest wielki. Tak o Janie Pawle II mówi Papież Franciszek.
– Cyryl, Metody i ich metody.
– Bóg od kuchni. Czyli o tym, co jadł Jezus.