III Niedziela Wielkanocna
14.04. 2024
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

1. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół i złożyły ofiarę na potrzeby kościoła byli to: Marianna Kowalczyk, Jadwiga Skrzyniarz, Stanisław Winiarski, Agnieszka Rzepka, Iwona Majcher, Marianna Dyk, Barbara Bzinkowska, Anna Mucha, Bogdan Iwan.

2. W sobotę na godz. 8.00 o sprzątanie kościoła proszeni są mieszkańcy Kakonina: Zygmunt Iwan, Andrzej Dyk, Piotr Skrzyniarz, Łukasz Baran, Małgorzata Dyk, Paweł Bakalarz, Renata Maruszak, Grażyna Ziach, Katarzyna Teliga, Teresa Mazur, Agnieszka Tutaj, Grażyna Banakowicz.

3. Dziś Święto Chrztu Polski. Z tej okazji Akcja Katolicka zaprasza na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę w intencji Ojczyzny po Mszy św. o godz. 15.00. Zachęcamy, aby tego dnia wywiesić flagi narodowe.

4. Pielgrzymka do Częstochowy i do Gidel będzie 11 maja w sobotę wyjazd o godz. 7.00. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

5. Zapraszamy do uporządkowania otoczenia Kościoła w poniedziałek na 8.00 albo 16.00. Przynosimy grabki, nożyce, kosy inne sprzęty ogrodnicze.

6. Nowenna ku czci św. Józefa, patrona naszej Parafii – w każdy wtorek, a w każdą środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po mszy św. o godz. 18.00.

7. Zachęcamy wszystkich Parafian o modlitwę za naszą Ojczyznę, w kościele w każdy wtorek i środę na nowennie, będziemy modlić się dziesiątką różańca: Zesłanie Ducha Świętego za wszystkich którzy odpowiadają za naszą Ojczyznę o Dary Ducha Świętego i służbę dla Boga i Ojczyzny.

8. „Chcę abyście codziennie odmawiali różaniec”. Z 18 na 19go kwietnia zapraszamy na Nieustanny Różaniec. Prosimy o zapisy w zakrystii.

9. Dzisiejsza taca przeznaczona jest na ogrzewanie naszego Kościoła.

10. Dzieci z Domu Dziecka w Pacanowie wraz z Siostrami Kanoniczkami Ducha Świętego zbierają środki na wyjazd na wakacje dla trzydzieściorga dzieci. Siostry Kanoniczki będziemy gościć w niedzielę 21 kwietnia i po Mszy św. będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na dofinansowanie wyjazdu dzieci na wakacje.

11. Caritas Diecezji Kieleckiej serdecznie prosi i przekazanie 1,5% podatku na dzieła miłosierdzia. Szczegóły w gablocie i na plakacie.

12. Zebranie mieszkańców sołectw dotyczące wymiany kotłów, fotowoltaiki 16.04.2025 godz. 18.00 w Centrum Tradycji Bieliny. Szczegóły w gablocie.

13.  Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Jest tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny i Trwajcie w Miłości, oraz czasopismo Magazyn Niedziela w cenie 15 zł. Gość Extra w cenie 14 zł.

14. Konto parafii: Bank Spółdzielczy w Kielcach 38 8493 0004 0000 0054 0694 0001