V NIEDZIELA WIELKANOCNA
15.05.2022 r.
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

1. Dziś V Niedziela Wielkanocna.

2. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół i złożyły ofiarę na potrzeby kościoła, byli to: Grażyna Kisiel, Krystyna Kowalczyk, Władysław Michalski, Aneta Mazur, Kazimiera Sambor, Janina Iwan, Mieczysława Mazur, Zofia Iwan, Danuta Zyzik.

W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy do sprzątania Kościoła mieszkańców ulicy Kieleckiej: Emilia Bąk, Irena Wojteczek, Małgorzata Kowalska, Adrian Serek, Jolanta Mochocka, Zofia Siciarska, Stanisław Michalski, Andrzej Bąk, Oksana Bąk, Aneta Iwan, Stanisław Gałka, Bożena Michalska.

3. Nabożeństwa majowe w naszym Kościele codziennie po Mszy Świętej wieczornej o godzinie 18.00. W niedzielę po Mszy o godzinie 15.00. Przypominamy, aby zadbać o kapliczki i przydrożne krzyże.

W sobotę 21 maja będziemy przeżywać Pierwszą Komunię Świętą, dzieci naszej parafii. Msza święta o godzinie 11.00.

4. Spowiedź dzieci komunijnych i ich rodziców w czwartek, 19 maja o godzinie 16.00.
Sprzątanie otoczenia kościoła przez rodziców dzieci komunijnych w poniedziałek o godzinie 15.00.

5. Za tydzień w niedzielę, 22 maja, będą do nabycia Kremówki Papieskie, prosto z Wadowic. Uzyskane środki przeznaczymy na działalność Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży i ministrantów naszej parafii. Zachęcamy do zakupów!

6. Ks. Wojciech organizuje wyjazd na Diecezjalne Spotkanie Młodzieży w Wiślicy, w sobotę 18.czerwca. Zapraszamy młodych naszej parafii. Zapisy w zakrystii.

7. W zakrystii można nabyć płytę z pieśniami Maryjnymi tradycyjnymi i mniej znanymi, w wykonaniu scholi kleryków naszego Seminarium.

8. Dziś poświęcenie pól w Hucie Podłysicy, przy kapliczce, o godzinie 14.30.

Za tydzień 22 maja poświęcenie pól i Msza św. dziękczynna za plony z prośbą o Boże błogosławieństwo i dalsze urodzaje dla mieszkańców Bielin z ul. Kieleckiej o godzinie 17.00.

9. Nowenna ku czci św. Józefa, patrona naszej parafii – we wtorek. Zapraszamy na Mszę Świętą o godz. 18.00 oraz na wspólną adorację i modlitwę. Ofiara zbierana w czasie tej nowenny przeznaczona jest na nagłośnienie naszego kościoła. A w środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godzinie 18.00.

10. „Chcę abyście codziennie odmawiali różaniec”. Z 18 – 19 – maja zapraszamy na Nieustanny Różaniec – Modlimy się w naszych domach o wzrost wiary, nadziei i miłości w Diecezji Kieleckiej. W Intencji Biskupa Ordynariusza, Kapłanów z prośbą o liczne i święte powołania kapłańskie. Prosimy o zapisy w zakrystii.

11. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie:
– w poniedziałek, 16 maja, święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, Patrona Polski.
– w czwartek, 19 maja, wspomnienie bł. Matki Elżbiety Róży Czackiej.

12. Konto parafii: Bank Spółdzielczy w Kielcach 38 84930004 0000 0054 0694 0001

13. Zachęcamy do prasy katolickiej:

W Niedzieli:

– Wiara w sieci.
– Prawdziwe intencje Franciszka. Niektóre wypowiedzi papieża w sprawie wojny na Ukrainie.
– Religia internetowa.
– W najnowszym dodatku tematycznym „Dbaj o zdrowie”.
– Na rowerze z biskupem. Rodzinna Majówka Rowerowa – śladami Jana Pawła II.

W Niedzieli Kieleckiej

– Symbol odwagi, honoru i trwania – pamięć o żołnierzach z Westerplatte
– Spotkać Go, Poznań i pokochać, dawać Go innym – Eucharystyczny Ruch Młodych w diecezji kieleckiej.
– Jędrzejowscy diabetycy świętują.

W Gościu Niedzielnym:

– Trzymam się dobrej podłogi.
– Potężniejsza od pocisków. Historia fatimskich objawień, a także zamachu na Jana Pawła II.
– Kara dla poprawy. Ksiądz Daniel Galus z podczęstochowskiej Czatachowy został suspendowany. Co to znaczy dla niego i jego zwolenników?