XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

1. Dziś XXIX Niedziela zwykła. Dziś Niedziela Misyjna. Dzisiejsza taca jest przeznaczona na rzecz misji. Rozpoczynamy tydzień misyjny. Dziękujemy ks. Kamilowi Banasikowi za wygłoszone Słowo Boże oraz wspólną modlitwę. Dziś w całej Polsce jest liczenie wiernych, a naszymi ofiarami możemy wspomóc ufundowanie figury św. Józefa. Niech to będzie owoc czasu jubileuszu istnienia naszego kościoła. Dziś wybory samorządowe. Tak zaplanujmy dzień, aby spełnić nasz obywatelski obowiązek i zagłosować na kandydata zgodnie z własnym sumieniem.

2. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół i złożyły ofiarę na kościół. W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy do sprzątana kościoła kolejne osoby.

Bóg zapłać za ofiary składane na potrzeby kościoła oraz na odbudowę muru cmentarza. Zadbajmy także o porządek na grobach naszych bliskich.

Dziękujemy Pan Sołtysowi oraz mieszkańcom Huty Podłysicy za ofiarę na wywóz śmieci z cmentarza.

3. W tym tygodniu:
w poniedziałek – wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża.
we wtorek –W tym dniu uroczysta nowenna ku czci św. Józefa. O godz. 17.00 Msza Święta a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji naszych rodzin. W tym dniu zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania na spotkanie formacyjne po różańcu. Tego dnia rozpoczynamy w naszej parafii Dni Świętego Józefa. Zapraszamy codziennie na uroczyste Msze Święte oraz nabożeństwo. Więcej informacji na plakatach oraz parafialnej stronie internetowej.
w sobotę – uroczyste zakończenie Dni Świętego Józefa. Od godz. 15.00 w Sali parafialnej będą miały miejsce występy dzieci i młodzieży oraz poczęstunek. Zapraszamy wszystkich do wspólnego świętowania.

4. W niedzielę 28 października w naszej parafii odbędzie się doroczny Dzień Seminaryjny. Będziemy modlić się wraz z klerykami o nowe powołania do służby Bogu w Kościele. Taca będzie w tym dniu przeznaczona na nasze kieleckie Seminarium Duchowne. Klerycy zapraszają na spotkania poszczególne grupy parafialne: po Mszy św. o godz. 8.30 zapraszamy dzieci, szczególnie przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Świętej. Po Mszy o godz. 10.00 zapraszamy rodziców wraz z kandydatami do sakramentu bierzmowania. A po Mszy św. o godz. 15.00 spotkanie z członkami wspólnot naszej parafii. W związku z dniem seminaryjnym planowany przez Wspólnotę Św. Józefa wyjazd do Łodzi zostaje przełożony na inny termin.

5. W nocy z 4 na 5 listopada odbędzie się wyjazd na czuwanie na Jasną Górę. Postarajmy się tak zaplanować swój czas, aby móc uczestniczyć w modlitwie u Matki Bożej Częstochowskiej, dziękując Jej na 380 lat istnienie naszej świątyni. Zapisywać się można w zakrystii oraz w kancelarii.

6. W nocy z soboty na niedzielę zmieniamy czas z letniego na zimowy.

7. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej. W „Niedzieli” artykuł na temat Synodu w Rzymie, w którym uczestniczy Ks. Bp Marian Florczyk oraz dodatek – film „Wojna totalna” mówiący o dziejach Polaków i Polski podczas II wojny światowej. „Gość Niedzielny” porusza bardzo ważny temat godnego przyjmowania Komunii Świętej. Jest też nowy numer czasopisma dla młodzieży „Miłujcie się”.