X NIEDZIELA ZWYKŁA
09.06.2024
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

1. Gościmy dziś naszego Rodaka ks. Dariusza Salę, który pracuję na misjach w Afryce – Burkina Faso. Naszymi ofiarami do puszki będziemy mogli wesprzeć Jego posługę misyjną.

2. Dziękujemy nowożeńcom za kwiaty do ołtarza.

3. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół i złożyły ofiarę na potrzeby kościoła byli to: Jadwiga Sala, Jan Sztorc, Agata Sala, Jan Brożyna, Grażyna Agatowska, Teresa Tatar.

4. W sobotę na godz. 8.00 o sprzątanie kościoła proszeni są mieszkańcy Huta Nowa: Teresa Kopacz, Dorota Klusek, Wiesław Kopacz, Sylwia Michalska, Halina Zalińska, Agnieszka Pawlik, Ewa Chlewicka, Hubert Wiącek, Henryka Wiącek, Aneta Haba, Katarzyna Kotwica, Piotr Koziór.

5. Nabożeństwa czerwcowe w naszym Kościele codziennie po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00. W niedzielę po Mszy o godz. 15.00. Przypominamy, aby zadbać o kapliczki i przydrożne krzyże.

6. Spotkanie Wspólnoty Świętego Józefa we wtorek po Mszy św.

7. W najbliższy czwartek po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z Uwielbieniem Imienia Jezus. Serdecznie zapraszamy.

8. Zapraszamy chłopców po I Komunii Świętej do dołączenia do Liturgicznej Służby Ołtarza. Zgłoszenia do ks. Wojciecha.

9. W sobotę 15 czerwca będzie organizowany wyjazd na Spotkanie Młodych w Wiślicy. Zapisy u ks. Wojciecha. Zgłoszenia do środy 12 czerwca. Wyjazd w sobotę 15 czerwca o godz. 9.30. z dolnego parkingu, koszt 70 zł.

10. Spotkanie Przyjaciół Misji Oblackich na Św. Krzyżu w niedzielę 9 czerwca godz. 12.00.

11. Nowenna ku czci św. Józefa, patrona naszej Parafii – w każdy wtorek, a w każdą środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po mszy św. o godz. 18.00.

12. W każdy wtorek i środę modlimy się dziesiątką różańca: za wszystkich którzy odpowiadają za naszą Ojczyznę o Dary Ducha Św. i służbę dla Boga i Ojczyzny.

13. Komputerowe badanie wzroku będzie 12 czerwca. Szczegóły w gablocie.

14. Zapraszamy do udziału w 25-tej Jubileuszowej edycji SACROEXPO w dniach 10-12 czerwca w targach Kielce. Wstęp bezpłatny.

15. W poniedziałek 10 czerwca o godzinie 18.00 klerycy WSD w Kielcach przyjadą po truskawki o godz. 18.00. Prosimy Parafian jak co roku o podzielenie się truskawkami z naszymi klerykami.

16. Za tydzień w niedziele 16 czerwca taca gospodarcza.

17. W tym tygodniu wspominamy:
we wtorek wspomnienie obowiązkowe św. Barnaby Apostoła.
W czwartek wspomnienie obowiązkowe św. Antoniego z Padwy.
W piątek wspomnienie obowiązkowe św. Michała Kozala, biskupa i męczennika.

18.  Msza święta z racji poświęcenia pól dla mieszkańców Kakonina o Boże błogosławieństwo i szczęśliwe plony i za pomordowanych mieszkańców Kakonina, dziś o godz. 17.00.
Msza święta z racji poświęcenia pól dla mieszkańców Bielin Podlesie o Boże błogosławieństwo i szczęśliwe plony, dziś o godz. 17.00.

19. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Jest tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny i Trwajcie w Miłości, oraz czasopismo Magazyn Niedziela w cenie 15 zł. Gość Extra w cenie 14 zł.

20. Konto parafii: Bank Spółdzielczy w Kielcach 38 8493 0004 0000 0054 0694 0001