Bp Jan Piotrowski zachęca kobiety do badań mammograficznych
Inauguracja roku szkolnego 2017/18
4 września 2017

78. rocznica wybuchu II wojny światowej

1 września 2017 roku o godz. 18.00, w kościele pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Bielinach odbyła się uroczysta Msza św. w intencji wszystkich, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny.

„…Staniemy pod krzyżami II wojny światowej: krzyżem wojny obronnej z 1939 r., krzyżem martyrologii wsi polskich, pokropionym krwią mieszkańców naszej gminny, krzyżem katyńskim, wołyńskim, ponarskim, krzyżem obozowym, krzyżem powstania warszawskiego i akcji Burza, krzyżem sybiraków,  krzyżem wszystkich frontów wojny poza granicami naszego państwa… mnóstwo krzyży, nie sposób je wszystkie wymienić.” – takimi słowami wstęp do Mszy wygłosił Grzegorz Raczyński.                                           .
Ksiądz Łukasz Kudełka w homilii nawiązywał do bohaterskich czynów tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny.  Zwrócił uwagę na piękną postawę polskich duchownych, którzy broniąc wiary umacniali Polaków poddanych niewoli.                                     .
W części artystycznej Emilia Chlewicka wykonała pieśń „Taki Kraj” a Zuzanna Bera zaśpiewała: „Biały krzyż” i „Miejcie nadzieję”. Oprawy Mszy dokonał Zespół Śpiewaczy „Echo Łysicy”.

W uroczystościach udział wzięli Sławomir Kopacz – Wójt Gminy Bieliny, sołtysi, radni gminy na czele z Józefem Gawęckim – Przewodniczącym, Anna Łubek – Dyrektor CTTiKGŚ w Bielinach, uczniowie, nauczyciele ze szkół oraz mieszkańcy gminy Bieliny, którzy chcieli uczcić 78. rocznicę wybuchu II wojny światowej.

„Rzeczywistość II wojny światowej jest straszliwsza niż słowa, którymi można o niej mówić”.

Jan Paweł II

(artykuł pochodzi ze strony: http://www.bieliny.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&menu=483&sub=450&schemat=&dzialy=483&akcja=artykul&artykul=6883)