Dzień skupienia kandydatów do bierzmowania
16 kwietnia 2018
UROCZYSTE NIESZPORY – ZAPROSZENIE
23 kwietnia 2018

Celebracja Słowa Bożego

W niedzielę 22 kwietnia wspólnoty naszej parafii zgromadziły się na celebracji Słowa Bożego, kończącej Tydzień Biblijny.

Nabożeństwo rozpoczęło się uroczystym wniesieniem księgi Pisma Świętego. Następnie wysłuchaliśmy czytań ze Starego i Nowego Testamentu. W krótkim komentarzu do usłyszanych fragmentów ks. Łukasz podkreślił, że Maryja słuchając głosu Boga w swoim życiu, potrafiła również rozpoznać, jaka jest wola Boża względem Jej życia.

Kolejna częścią celebracji było uczczenie księgi Pisma Świętego. Każdy podchodził i poprzez pocałunek wyrażał szacunek wobec Bożego słowa. Ks. Proboszcz uroczyście wręczał każdemu Biblię i zachęcał do jej codziennego rozważania.

Całość zakończyło błogosławieństwo księgą Pisma Świętego i agapa.