CZWARTEK – ADORACJA – 19.00
16 października 2017
ZMIANA CZASU
22 października 2017

DZIEŃ SEMINARYJNY

 

W niedzielę  22 października w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy doroczny DZIEŃ SEMINARYJNY.  Razem z przedstawicielami Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach modlimy się w intencjach naszego Seminarium oraz o liczne i dobre powołania do kapłaństwa – szczególnie z naszej parafii. W czasie Dnia Seminaryjnego można zapisać się do Grona Przyjaciół Seminarium. Jest to grupa osób, która wspiera Wyższe Seminarium Duchowne w Kielcach swoją modlitwą i ofiarą materialną w wysokości 1 zł miesięcznie (12 zł na rok).

Przyjaciel Seminarium otrzymuje bezpłatnie dwa razy w roku List do Przyjaciół Seminarium, w którym są zawarte wszystkie bieżące informacje z życia WSD w Kielcach. Także w każdy I czwartek miesiąca w kościele seminaryjnym św. Trójcy w Kielcach jest odprawiana Msza św. za wszystkich tworzących to Grono.

Alumni po Mszach św. rozprowadzają wydawane przez nich czasopismo „Obecni” wraz z kalendarzem oraz płyty z pieśniami maryjnymi. Jak co roku cieszą się one wielkim zainteresowaniem.

 

Razem z klerykami módlmy się o nowe powołania z naszej parafii.