Zmiana czasu
23 marca 2017
Patriotyczno-historyczna Droga Krzyżowa – ZAPROSZENIE
28 marca 2017

Nocna Droga Krzyżowa

W piątek 24 marca Wspólnota Świętego Józefa poprowadziła nocną drogę krzyżową z kościoła parafialnego w Bielinach do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

O zmroku kościół w Bielinach zapełnił się po brzegi wiernymi, nie tylko z naszej parafii ale też przyjezdnymi z innych, nawet z odległych miejscowości. W drodze krzyżowej, wiodącej głównie lasem, wzięła udział zarówno młodzież jak i dorośli. Nie brakło też dzieci i osób starszych.  Wiernym towarzyszyli duszpasterze.

Wyjątkowość tej drogi to nie tylko pora (wieczór), długość (ok. 9 km) i cel (Relikwie Drzewa Krzyża Świętego), ale też możliwość uzdrowienia wewnętrznego przez rozważanie w ciszy kolejnych stacji drogi krzyżowej. Grupa około 200 osób szła w skupieniu rozważając w sercu usłyszane słowa. Ukoronowaniem wędrówki była Eucharystia w Bazylice pw. Trójcy Świętej i ucałowanie relikwii Drzewa Krzyża Świętego.