WARUNKI ODPUSTU ZUPEŁNEGO (1 – 8 LISTOPADA)
5 listopada 2018
„Śpiewam mojej Ojczyźnie”
7 listopada 2018

PROCESJA ZA ZMARŁYCH

„Święta i zbawienna jest myśl modlić się za zmarłych, aby byli od grzechu uwolnieni” (2 Mach 12,46)

Z Dzienniczka św. S. Faustyny Kowalskiej- 518-519
Kiedy przed Dniem Zadusznym poszłam na cmentarz o szarej godzinie, cmentarz był zamknięty, jednak uchyliłam trochę drzwi i powiedziałam, że jeżeli czego żądacie, duszyczki, chętnie wam zadośćuczynię, o ile mi na to reguła pozwoli. Wtem usłyszałam te słowa: Spełnij wolę Bożą — my o tyle jesteśmy szczęśliwe, o ile spełniłyśmy wolę Bożą. Wieczorem przyszły te dusze i prosiły mnie o modlitwę, modliłam się wiele za nie. Wieczorem, kiedy procesja wracała z cmentarza, ujrzałam całe mnóstwo dusz, które razem szły z nami do kaplicy, były modlące się razem z nami. Modliłam się wiele, bo miałam na to pozwolenie przełożonych.

W czwartek 8 listopada zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą w intencji naszych bliskich zmarłych o godz. 17.00. Po Mszy pójdziemy w procesji różańcowej na nasz parafialny cmentarz.

Zabierzmy ze sobą elementy odblaskowe, świece oraz znicze, które będzie można złożyć na grobach naszych bliskich.

Modlitwę poprowadzi Wspólnota Świętego Józefa.