RÓŻANIEC DZIECI
1 października 2018
Modlitwa w intencji Synodu
11 października 2018

„Sztafeta” modlitewna za Synod

Modlitewna „sztafeta” za SYNOD

Kościół pielgrzymujący ku Synodowi, kieruje spojrzenie ku wszystkim młodym świata – przypomina papież Franciszek w oficjalnej modlitwie październikowego Synodu Biskupów nt. „Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”.

Od 3 do 28 października 2018 r. będzie trwało XV Zgromadzenie Ogólne Synodu Biskupów, tym razem obradujące wokół tematu “Młodzież, wiara i rozeznawanie powołania”. Tę informację podał 18 listopada 2017 r. sekretariat generalny Synodu Biskupów.

Jako wspólnota diecezjalna włączamy się w ten czas intensywnych prac synodalnych. W czasie nabożeństwa różańcowego w naszej parafii wraz z młodzieżą modliliśmy się o światło Ducha Świętego na czas obrad Synodu.

 

foto: Marta Sala