Uroczystości odpustowe ku czci św. Józefa, Oblubieńca NMP

Wszystko o Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego
18 marca 2017
Zmiana czasu
23 marca 2017

Uroczystości odpustowe ku czci św. Józefa, Oblubieńca NMP

20 marca miały miejsce uroczystości związane z głównym patronem naszej parafii – św. Józefem Oblubieńcem Najświętszej Maryi Panny. Od Niego uczymy się pokory i zaufania wobec Boga. Św. Józef swoim życiem pokazuje jak służyć bliźnim bez zbędnego rozgłosu i niepotrzebnej sławy. Jest (można tak powiedzieć) „aktorem drugoplanowym” w Bożej historii zbawienia ludzkości.

Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w przygotowanie tej Uroczystości. Szczególne słowa wdzięczności składamy ks. dr. Mirosławowi Cisowskiemu, który głosił Słowo Boże i przybliżał sylwetkę św. Józefa.

Uroczystość odpustowa pięknie wpisuje się w roczne przygotowanie do obchodów jubileuszu 380-lecia naszego kościoła.

Niech dobry Bóg, przez wstawiennictwo św. Józefa, otacza nas swoją opieką.

 

(zdjęcia wykonała: Magdalena Kot)