XXII Spotkanie Młodych Lednica 2000. „Jestem”

Wieczór Uwielbienia – „Wsłuchaj się w Jezusa”
1 czerwca 2018
Zakończenie oktawy Bożego Ciała – galeria zdjęć
8 czerwca 2018

XXII Spotkanie Młodych Lednica 2000. „Jestem”

Od 1 do 3 czerwca 2018 roku młodzież z naszej parafii wzięła udział w XXII Spotkaniu Młodych na polach lednickich. Hasłem tegorocznego spotkania było słowo „Jestem”.

Przed wyjazdem odbyło się spotkanie organizacyjne połączone z warsztatami profilaktycznymi, które poprowadził ks. Konrad. Zwrócił uwagę na to, jak unikać uzależnień i jak reagować i przeciwdziałać alkoholizmowi i narkomanii. Podkreślił znaczenie budowania wspólnoty, która pomaga radzić sobie z trudnymi sytuacjami, szczególnie w okresie dorastania. Jedną z pięknych aktywności młodzieży są wspólne wyjazdy, sprzyjające rozmowom oraz zawiązywaniu bliższych relacji między ludźmi młodymi. Ks. Łukasz zapoznał uczestników warsztatów oraz wyjazdu do Lednicy z regulaminem Spotkania i przekazał ważne informacje organizacyjne.

Młodzież z wielką radością zmierzała do Lednicy, gdzie wśród tańców, śpiewu oraz wzajemnej życzliwości można zawiązać naprawdę piękne relacje. Tegoroczne spotkanie było wyjątkowe. W roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości odwiedził pola lednickie Pan Prezydent Andrzej Duda, przekazując w darze wszystkim uczestnikom biało-czerwone flagi.

Najważniejszym wydarzeniem całego spotkania młodych była uroczysta Msza Święta. Młodzi ludzie do ostatniej chwili – przejścia przez Bramę Trzeciego Tysiąclecia – byli pełni radości, którą okazywali przez taniec i śpiew.

Przejazd autokarem było okazją do tego, aby podzielić się swoim doświadczeniem wiary, a także trudnościami, jakie spotykają młodych ludzi w codzienności.

 

Wyjazd był współfinansowany przez Gminę Bieliny w ramach realizacji umowy o wsparcie realizacji zadania publicznego w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym pod nazwą: „XXII Spotkanie Młodych Lednica 2000. “Jestem” – wolność od alkoholu i substancji psychoaktywnych” zawartej między: Gminą Bieliny a Rzymskokatolicką Parafią pw. św. Józefa Oblubieńca NMP w Bielinach. Zadanie to jest finansowane z budżetu Gminy Bieliny w ramach środków z Gminnego Programu Przeciwdziałania Narkomanii.