Spotkanie ze Zmartwychwstałym Panem
25 kwietnia 2021

15-lecie Akcji Katolickiej

Piętnasta rocznica powołania Akcji Katolickiej w Bielinach

Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Bielinach został powołany 24 marca 2006 r. przez bp kieleckiego Kazimierza Ryczana. W obecnym roku obchodzimy 15- lecie istnienia i działania naszej wspólnoty parafialnej. Z tej okazji w dniu 24 marca 2021 r. przeżyliśmy uroczystą Eucharystię w intencji kapłanów, kleryków WSD w Kielcach, nowych powołań w Kościele oraz członków Akcji Katolickiej. Eucharystii przewodniczył obecny opiekun AK w Bielinach i proboszcz naszej parafii – ks. kanonik Jan Wojtyna. We Mszy św. uczestniczył również ks. prałat Jan Tusień, który jako pierwszy asystent AK w Bielinach, wygłosił homilię oraz przybliżył historię i znaczenia Akcji Katolickiej w Kościele. W uroczystości wziął udział również ks. Kamil Banasik – Prefekt Alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Kielcach i były wikariusz naszej parafii.

Po Eucharystii podczas agapy wspominaliśmy lata wspólnych przeżyć i podejmowanych działań oraz omawialiśmy nowe inicjatywy i ewangelizacyjne pomysły. O tym pięknym wydarzeniu będą nam przypominać pamiątkowe egzemplarze Pisma Świętego, które otrzymali wszyscy członkowie AK.

Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu za ten wspólnie przeżyty czas 15 lat Akcji Katolickiej w Bielinach. Wyrazem naszej wdzięczności niech będą przytoczone słowa podziękowania dla kapłanów:

„Macie obowiązek i prawo nieść Ewangelię, świadczyć o jej aktualności dla współczesnego człowieka i zapalać do wiary tych, którzy oddalają się od Boga”  (Jan Paweł II, 2003 r.)

Mając w sercu i pamięci słowa naszego Patrona, św. Jana Pawła II, wyrażamy głęboką wdzięczność za duszpasterską opiekę nad naszą wspólnotą, aby stawała się narzędziem nowej ewangelizacji, szkołą miłości i wiary w otaczającym świecie.

Z okazji 15 rocznicy powołania Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej w Parafii św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Bielinach, wyrazy szczerej wdzięczności i zapewnienie o modlitwie składają członkowie wspólnoty.

Króluj nam Chryste! Zawsze i wszędzie!

Joanna Rzepka

Prezes POAK Bieliny