V Niedziela Wielkanocna
28.05. 2024
Parafia św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.

1. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół i złożyły ofiarę na potrzeby kościoła byli to: Agnieszka Winiarska, Elżbieta Winiarska, Stanisława Iwan.

2. W czwartek na godz. 15.00 o sprzątanie kościoła proszeni są mieszkańcy Bieliny ul. Podlesie: Sławomir Kot, Katarzyna Skrzyniarz, Mariusz Tkacz, Grażyna Cendrowucz, Stanisław Mazur, Elżbieta Kot, Dariusz Kot, Agnieszka Dudek, Ewa Bzinkowska, Kamil Kowalczyk, Henryka Kowalczyk, Agnieszka Kosowska.

3. Dziś o godz. 10.00 odbędzie uroczyste przyjęcie siedmiu nowych kandydatów do grona ministrantów.

4. Rozpoczniemy w tym tygodniu miesiąc maj – poświęcony szczególnie Matce Bożej. Nabożeństwo majowe codziennie po Mszy Świętej wieczornej o godz. 18.00 a w niedzielę po Mszy o godzinie 15.00. Przypominamy aby zadbać o kapliczki i przydrożne krzyże.

5. W związku ze zbliżającym się Świętem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, który przypada 2 maja, gorąco zachęcam mieszkańców gminy Bieliny do wywieszania flag państwowych.
Święto to jest wyrazem naszego szacunku dla symboli narodowych, które każdy Polak powinien znać i rozumieć. Pragniemy aby biało-czerwone flagi, powiewające przed naszymi domami, dały wyraz naszych uczuć patriotycznych względem Ojczyzny.

6. 3 maja o godz. 13.30 w parafii Huta Nowa zostanie odprawiona Msza św. z okazji Jubileuszu 90 lecia działalności Ochotniczej Straży Pożarnej w intencji Ojczyzny oraz Strażaków.

7. 3 maja przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Tego dnia Msze święte jak w każdą niedzielę: o godzinie 7.00 ; 8.30 ; 10.00 ; 12.00 ; 17.00. Jest to rocznica uchwalenia Konstytucji 3 maja. W naszej Parafii o godz. 17.00 będziemy modlić się za Ojczyznę, rządzących i pokój na świecie.

8. W pierwszy czwartek miesiąca. Zapraszamy na Mszę Świętą w intencji o nowe powołania kapłańskie i misyjne o godz. 18.00 oraz na Adorację Najświętszego Sakramentu, tego dnia ks. Proboszcz uda się do chorych od godz. 8.00.

9. W sobotę – W tym dniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Msze Święte o godz. 6.30, 18.00. Po Mszy św. o godzinie 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i różaniec wynagradzający. O 20.00 Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej. W tym dniu Księża wikarzy odwiedzą chorych od godziny 8.00.

10. 5 maja w niedzielę o godz. 15.00 zostanie odprawiona uroczysta Msza św. w intencji naszego Pana Organisty Wojciecha Morawskiego w 20 rocznicę posługi w naszej wspólnocie parafialnej. Otaczamy modlitwą i dziękujemy Panu Bogu za piękną posługę Pana Wojtka w naszej parafii i życzymy wielu łask Bożych na kolejne lata posługi i zapraszamy wszystkich do modlitwy.

11. Pielgrzymka do Częstochowy i do Gidel będzie 11 maja w sobotę wyjazd o godz. 7.00. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

12. Nowenna ku czci św. Józefa, patrona naszej Parafii – w każdy wtorek, a w każdą środę Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, po mszy św. o godz. 18.00.

13. Zachęcamy wszystkich Parafian o modlitwę za naszą Ojczyznę, w kościele w każdy wtorek i środę na nowennie, będziemy modlić się dziesiątką różańca: Zesłanie Ducha Świętego za wszystkich którzy odpowiadają za naszą Ojczyznę o Dary Ducha Świętego i służbę dla Boga i Ojczyzny.

14. W tym tygodniu wspominamy:
w poniedziałek 29 kwietnia Święto Świętej Katarzyny Sieneńskiej Dziewicy i Doktora Kościoła. Patronki Europy.
w czwartek 2 maja św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła.
w piątek 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
w sobotę 4 maja św. Floriana, męczennika.

15. Organizujemy wyjazd parafialno¬-gminny na spotkanie młodzieży na Lednicę w sobotę 1 czerwca. Zapisy i szczegóły u ks. Wojciecha.

16. Zapowiedzi przedślubne:
Mateusz Chlewicki kaw. z par. Bieliny.
Klaudia Olejnik pan. par. Kaczyn.

Grzegorz Stanisław Barański kaw. par. Huta Nowa.
Agata Izabela Maruszak pan. par. Bieliny.

17. Zachęcamy do zakupu i czytania prasy katolickiej. Jest tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny i Trwajcie w Miłości, oraz czasopismo Magazyn Niedziela w cenie 15 zł. Gość Extra w cenie 14 zł.

18. Konto parafii: Bank Spółdzielczy w Kielcach 38 8493 0004 0000 0054 0694 0001