Modlitwa w intencji Synodu
11 października 2018
Szkolny Dzień Papieski – 16 października 2018 rok
16 października 2018

DZIEŃ WSPÓLNOT DIECEZJI KIELECKIEJ

W dniu 13 października 2018 r. w Parafii Św. Józefa Opiekuna Rodziny w Kielcach odbył się Dzień Wspólnot. Był to szczególny dzień spotkania przedstawicieli wielu różnych ruchów i grup formacyjnych diecezji kieleckiej. Również z naszej parafii pojechała reprezentacja kilku wspólnot: Odnowy w Duchu Świętym (Wspólnoty św. Józefa), Liturgicznej Służby Ołtarza oraz Kandydatów do bierzmowania.

Plan dnia skupienia był następujący:
• 9:30- Zawiązanie wspólnoty
• 10:00- Msza Św. pod przewodnictwem bp. Jana Piotrowskiego
• 11:00- Świadectwa i konferencja
• 12:00- Adoracja z uwielbieniem
• 13:00- Agape i dzielenie się doświadczeniem wiary

Spotkaliśmy wiele życzliwych, miłych osób, które były z innych wspólnot takich jak:
• Odnowa w Duchu Świętym
• Ruch Światło- Życie
• Apostolat Maryjny
• Wspólnota Trudnych Małżeństw „Sychar”
• Akcja Katolicka
• i wiele innych

Na początku, gdy weszliśmy do kościoła, był piękny śpiew uwielbienia. O godz. 10:00 rozpoczęła się Msza Św., której przewodniczył bp. Jan Piotrowski – pasterz diecezji kieleckiej. Msza była bardzo uroczysta. Uczestniczyło w niej wielu księży. Po mszy trzy osoby z różnych wspólnot opowiadały swoje świadectwa.

O godz. 12:00 miała miejsce Adoracja Najświętszego Sakramentu. Właśnie ta Adoracja zrobiła na mnie niesamowite wrażenie. Chciałam uwielbiać Jezusa bez końca. Gdy kapłan z Chrystusem podszedł do mnie zrobiło mi się tak ciepło na duchu. Jest to wrażenie nie do opisania. Po Adoracji losowaliśmy dla siebie karteczki ze Słowem Bożym.

Ostatnim wspólnym momentem był poczęstunek. Przy moim stoliku spotkałam bardzo miłych ludzi. Momentalnie złapaliśmy dobry kontakt. Na naszym stoliku mieliśmy pytania, na które odpowiadaliśmy oraz wymienialiśmy się swoimi opiniami na temat Dnia Wspólnot.

Całość przebiegła w bardzo miłej atmosferze, a każdy uczestnik był pełen życzliwości dla innych.

tekst i zdjęcia: Sandra Pietrzyk