Szkolny Dzień Papieski – 16 października 2018 rok

DZIEŃ WSPÓLNOT DIECEZJI KIELECKIEJ
13 października 2018
Dni Świętego Józefa
17 października 2018

Szkolny Dzień Papieski – 16 października 2018 rok

„Dążmy, aby młodość była wzrastaniem” – te słowa Ojca Świętego Jana Pawła II stanowią motto siódmej edycji Gminnego Konkursu „Na drodze ku wartościom z Janem Pawłem II”. Konkursu wyjątkowego, gdyż jego celem jest nie tylko pogłębianie wiedzy, ale przede wszystkim propagowanie wartości zawartych w życiu i nauczaniu wielkiego Polaka – patrona naszej szkoły – świętego Jana Pawła II.

Przeżywamy rok pełen ważnych rocznic: stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości i czterdziestej rocznicy wyboru Karola Wojtyły na papieża. Ten pamiętny dzień 16 października 1978 roku zmienił oblicze „Tej ziemi” – naszej Ojczyzny i wyzwolił narodową dumę i wielką radość w polskich sercach. Święty Jan Paweł II pozostawił wielką duchową spuściznę, z której możemy dziś czerpać. Szczególne nadzieje wiązał z młodzieżą. W młodych widział przyszłość Kościoła i Ojczyzny, stawiał wymagania, by młodość mogła być wzrastaniem.

Z tej okazji w naszej szkole zaprezentowano okolicznościową wystawę ukazującą patriotyzm młodego Karola Wojtyły oraz ekspozycję prac uczniów biorących udział w VII Gminnym Konkursie Plastycznym pt. „Warto w życiu mieć pasje”.

Joanna Rzepka, ks. Łukasz Kudełka