XX Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym 2015
31 maja 2015
Diecezjalne spotkanie Odnowy w Duchu Świętym
18 października 2015

Parafiada, pokaz pierwszej pomocy

Dnia 2.08.2015 roku w niedzielę odbyła się VI Parafiada w naszej parafii.

Rozpoczęła się o godzinie 16 po Mszy popołudniowej. Podczas festynu, na którym wszyscy wesoło się bawili, między innymi wystąpiła Szkolna Grupa Ratownicza z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Kielcach. Grupa na Parafiadzie wystąpiła już po raz drugi. Odbył się pokaz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, który wszystkich bardzo zainteresował. Członkowie Grupy Ratowniczej do symulacji zaprosili ks. Marcina i ks. Piotra, oni zgodzili się symulować. Wszystko wyglądało bardzo realistycznie. Grupa do symulacji wykorzystała sztuczną krew, bandaże, opatrunki itp. Grupa przywiozła ze sobą profesjonalny sprzęt. Dużym zainteresowaniem cieszył się również pokaz Resuscytacji Krążeniowo Oddechowej. Dużo osób w różnym wieku, a nawet dzieci, próbowało swoich sił na fantomie. Wszyscy bawili się wspaniale.

tekst – Magdalena Kot