XX Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym 2015

Wyjazdowy Dzień Skupienia Wspólnoty św. Józefa
26 kwietnia 2015
Parafiada, pokaz pierwszej pomocy
11 sierpnia 2015

XX Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym 2015

 
„Niech zstąpi Duch Twój! Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi. Tej ziemi!”. Słowa te wypowiedziane przez papieża Polaka w czasie jego I pielgrzymki do Ojczyzny są piękną modlitwą o powstanie z popiołów zniewolonej Polski. Duch Święty rzeczywiście z mocą zstąpił na nasz kraj, by żywo działać i wspierać Polaków. Cztery lata wcześniej (tj. w 1975 r.) na łono polskiego Kościoła katolickiego zawitała, z trzech niezależnych od siebie źródeł, Odnowa w Duchu Świętym. W tym roku świętujemy 40-lecie Odnowy w Polsce.
W dniach 15 i 16 maja już po raz 20. na Jasnej Górze odbyło się Ogólnopolskie Czuwanie Odnowy w Duchu Świętym. Nasza młodziutka, dopiero co raczkująca Wspólnota, po raz pierwszy brała w nim udział. Dzień pierwszy zarezerwowany był jedynie dla animatorów i liderów wspólnot. Mimo takiego ograniczenia, wzięło w nim udział ok. 2,5 tys. ludzi! W tym dniu wysłuchaliśmy m. in. wspaniałej konferencji ks. bp Grzegorza Rysia na wciąż aktualny temat o przełożeństwie, które jest służbą na wzór Jezusa oraz konferencji koordynatora krajowego ks. Sławomira Płusy o ewangelizacji z mocą. Oczywiście nie zabrakło również prawdziwie żywej modlitwy i radosnego wychwalania Pana. Bóg przekazał nam również ciekawe proroctwo, że tworzy nową grupę liderów wspólnot, ludzi z kamienia, twardych i nieprzejednanych w głoszeniu Ewangelii, ludzi, którzy nie dadzą się światu.
Pierwszy dzień był jedynie wstępem do tego, czego mogliśmy być świadkami dnia drugiego. Na placu przed Jasną Górą zgromadziła się wielka rzesza ludzi, którzy wielbili Boga. Wysłuchaliśmy pięknych świadectw i konferencji, w tym świadectwa pewnej niemieckiej protestantki. Modliliśmy się o jedność chrześcijan i radośnie uwielbialiśmy Ojca Niebieskiego. Przez całe Ogólnopolskie czuwanie Odnowy w Duchu Świętym w modlitwie śpiewem pomagały nam zespoły: Gospel Rain i Młodzi Młodym. Na koniec Bóg rozwinął nam na nieboskłonie tęczę, która jest symbolem przymierza. Pokazał nam, że ciągle pamięta o Nowym Przymierzu. Alleluja!!!

Grzegorz