Spotkanie opłatkowe Akcji Katolickiej w WSD w Kielcach
6 stycznia 2016
LEDNICA 2016 „AMEN”
11 czerwca 2016

Pierwszy Parafialny Dzień Radości

Dnia 30 stycznia 2016 roku w naszej parafii odbył się pierwszy Parafialny Dzień Radości.

O godzinie 14 na sali parafialnej została odprawiona Msza Święta w intencji dzieci i ich rodzin. Ksiądz Proboszcz na początku Eucharystii powiedział do zebranych: „Kochane dzieci, kochani rodzice i wszyscy, którzy dzisiaj się zgromadzili w ten piękny sobotni dzień, kiedy pięknie świeci słońce i już można by powiedzieć, że blisko jest już wiosna. Dzisiaj rozpoczynany Pierwszy Dzień Radości dla dzieci z naszej parafii. Rozpoczynamy Eucharystią, bo Eucharystia jest źródłem miłości Pana Jezusa do każdego z nas. A dzisiaj w sobotę czcimy Matkę Najświętszą, dlatego przez jej wstawiennictwo chcemy powierzać wszystkie dzieci, te które są obecne na tej Eucharystii, ale również wszystkie dzieci naszej parafii, aby Pan Bóg im błogosławił. W tej Eucharystii będę się modlił w sposób szczególny za wszystkie dzieci, aby zawsze były radosne, pełne miłości i dobroci, aby zawsze miały kochających rodziców. Modlimy się również za rodziny z naszej parafii.” Podczas homilii ks. Piotr pytał dzieci: „Jakich znacie super bohaterów?” Padały różne odpowiedzi, między innymi Spider Man, Iron Man, Batman. Później zapytał jakie moce mają super bohaterowie? Dzieci odpowiadały: Spider Man ma pajęczą sieć, Iron Man – zbroje, Batman – ogromną moc i siłę. Następnie pojawiło się pytanie jaką moc ma Pan Jezus w dzisiejszej Ewangelii? Padła odpowiedz, że wydał rozkaz morzu i wiatrowi, i one go słuchały. Żaden z super bohaterów nie posiadał takiej mocy. Pan Jezus posiada ogromną moc i zawsze, gdy się do niego modlimy, On tej mocy używa, żeby nam pomagać w życiu. Podczas modlitwy wiernych dzieci prosiły w różnych intencjach. Oprawę muzyczną liturgii zapewniła schola dziecięca.
Na zakończenie Mszy Św. ks. Proboszcz podziękował wszystkim za zaangażowanie się w zorganizowanie tego spotkania oraz powiedział, że ornat, w którym odprawiał Msze Św., otrzymał św. Jan Paweł II, a gdy papież otrzymuje jakieś ornaty, to ofiarowuje je innym. Ten ornat został przekazany dla naszej parafii, nieosobiście przez Ojca Świętego, ale przez ręce Księdza, który pracował w naszej parafii, a miał dobre znajomości z Ojcem Świętym Janem Pawłem II, ponieważ siostra, która gotowała Ojcu Świętemu na kuchni w Rzymie, pochodziła z Kaczyna, a on był tam proboszczem. (chodzi oczywiście o ks. Bogusława Bochenka). W naszej parafii mamy taki ornat i tylko w takich szczególnych chwilach jest używany. „Jest to ogromny dar dla naszej parafii” podkreślił ks. Proboszcz.
Po Mszy Świętej dzieci otrzymały obrazki na pamiątkę. Został rozstrzygnięty konkurs kolęd i pastorałek oraz zostały wręczone nagrody. Po poczęstunku i wspólnym śpiewie ze scholą, dzieci odwiedził święty Mikołaj, który miał ze sobą cukierki. Dzieci były zachwycone. Mikołaj został już zaproszony do naszej parafii na 6 grudnia. To spotkanie przebiegło w bardzo miłej i radosnej atmosferze. Wszyscy dobrze się bawili.

 

tekst: Magdalena Kot