Sierpień – miesiąc trzeźwości i abstynencji

VIII PARAFIADA W NASZEJ PARAFII
14 lipca 2017
XXXVI kielecka piesza pielgrzymka na Jasną Górę
1 sierpnia 2017

Sierpień – miesiąc trzeźwości i abstynencji

 

Rozpoczął się sierpień – miesiąc, w którym Kościół wzywa do trzeźwości i abstynencji. – „Tysiące Polaków i ich rodzin cierpi przez alkohol, w Polsce wciąż wzrasta jego spożycie” – podkreśla przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości bp Tadeusz Bronakowski.

 

 

Panie Jezu Chryste, jedyny Panie i Zbawicielu, dziękuję Ci za Twoją nieskończoną miłość, którą okazałeś na krzyżu. Z głębi serca dziękuję, że jesteś moim najlepszym Przyjacielem. Nie pozwól mi ranić Twojego Najświętszego Serca grzechami, zwłaszcza takimi, które prowadzą do uzależnienia i odebrania wolności oraz zdolności kochania Ciebie czystym sercem. Proszę Cię o łaskę życia w Twoich promieniach miłości i miłosierdzia. Pragnę żyć w wolności Dziecka Bożego, bez nałogów, bez sięgania po alkohol i inne środki narkotyczne. 

W roku Narodowego Kongresu Trzeźwości, za wstawiennictwem Maryi, Matki Pięknej Miłości, chcę Ci złożyć moje dobre pragnienia i postanowienia, by w swoim życiu pielęgnować cnotę trzeźwości, miłować Kościół święty i moją Ojczyznę. Amen.

 

 

www.trzezwosc.diecezja.kielce.pl

 

xŁK